Снігопади не поліпшили гідрологічну обстановку в Криму – гідрометцентр

Новини
водохранилища
Фото: ru.krymr.com

Після кримських снігопадів в басейнах річок Альма, Кача, Салгир поліпшення гідрологічної обстановки не спостерігалося.

«Добові зміни рівнів води в цих річках були в межах 1-4 см. У басейнах селевих річок Ай-Серез у села Межиріччя і Отуз у смт. Щебетовка 30 січня спостерігається короткочасне незначне відновлення стоку, але більшість селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії залишаються пересохлими», – йдеться в звіті кримського гідрометцентру.

За інформацією відомства, 14 січня відновився стік у верхів’ї річки Альма, де пересихання русла спостерігалося 163 дня, а у верхів’ї річки Чорна, стік відновився ввечері 30 грудня 2020 року, де період пересихання тривав 140 днів.

«У зв’язку з різким потеплінням, який розпочався з 22 січня, відбулося інтенсивне танення снігу, що викликав поліпшення гідрологічної обстановки в басейнах річок Бельбек, Чорна і Біюк-Карасу. Рівні води в цих річках підвищувалися на 17-26 см», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, 25 вересня Сергій Аксенов повідомив, що в Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента РФ Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. 7 грудня Аксенов сказав, що майданчики під будівництво опріснювальних установок готуються в Ялті, Судаку, Керчі та Феодосії.

17 грудня Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем.

Однак Сергій Аксенов всупереч заяви Путіна продовжує запевняти, що в Криму потрібно опріснювати морську воду. 22 грудня він повідомив, що будівництво опріснювальної установки на півострові стартує з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.