На незаконно засудженого севастопольця Бессарабова здійснює тиск керівництво російської колонії – Денісова

Новини
Олексій Бессарабов і Володимир Дудка Фото: Facebook Илья Дудка

На українського політв’язня, севастопольця Олексій Бессарабов, який був незаконно засуджений в окупованому Криму у «справі українських диверсантів», здійснюється морально-психологічний тиск керівництвом виправної колонії №1 Ставропольського краю РФ, аби змусити виплатити незаконно присуджений штраф у розмірі 300 тисяч рублів за рахунок державної матдопомоги, яка надається Україною, або шляхом виконання примусових робіт.

Про це повідомила у Facebook Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова з посиланням інформацію від родичів Бессарабова.

«За словами рідних, його змушують виплатити незаконно присуджений штраф у розмірі 300 тисяч рублів за рахунок державної матеріальної допомоги, яка надається Україною, або шляхом виконання примусових робіт. Після відмови Олексія це робити, шантаж та погрози щодо видворення його в ШІЗО з боку адміністрації колонії посилилися», – написала омбудсмен.

Вона вказала, що такі дії порушують статтю 4 Європейської конвенції з прав людини, статті 30, 31 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН.

Крім того, додала Денісова, в порушення статті 3 Європейської конвенції з прав людини український громадянин з моменту незаконного арешту і до сьогодні перебуває у нелюдських умовах, що принижують його гідність.

«Невідкладно звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням вивчити обставини через які на Олексія здійснюється морально-психологічний тиск та вжити невідкладних заходів з відновлення прав громадянина, зокрема на утримання в належних умовах», – заявила омбудсмен України.

«Закликаю міжнародну спільноту продовжувати тиск на країну-агресора РФ задля недопущення порушень прав незаконно ув’язнених громадян України та якнайшвидшого їх звільнення», – додала вона.

Нагадаємо:

  • 9 листопада 2016 року ФСБ РФ затримала в окупованому Севастополі українських громадян, яких російська спецслужба називає «членами диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України». Затримані Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов і Володимир Дудка нібито готували диверсійні акти в Криму.
  • Дмитро Штибліков в 2004 році був звільнений в запас з лав ЗС України і до 2014 року працював в Севастополі аналітиком в неурядовій організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос», що припинив діяльність після окупації Криму. Олексій Бессарабов також працював в центрі «Номос» експертом. Володимир Дудка – капітан 2-го рангу запасу, колишній командир корабля управління «Сімферополь» ВМС України. 18 травня 2017 року Штибліков уклав досудову угоду зі слідством і визнав свою провину. Жодного з незалежних адвокатів до нього не допустили. 16 листопада 2017 року «Севастопольський міський суд» засудив Штиблікова до 5 років позбавлення в колонії строго режиму і штрафу в розмірі 200 тисяч рублів.
  • 4 квітня 2019 року «Севастопольський міський суд» засудив Бессарабова і Дудку за обвинуваченням в нібито підготовці «диверсій» на території півострова і незаконному зберіганні вибухових речовин до 14 років позбавлення волі кожного та призначив їм штрафи: Дудці в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, Бессарабову – 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  15 жовтня Верховний суд РФ залишив без змін незаконний вирок «Севастопольського міського суду».
  • Олексій Бессарабов відбуває незаконне покарання в колонії №1 Ставропольського краю РФ.