Аксенов поскаржився, що снігопади не наповнюють водосховище в Сімферополі

Новини

Сімферопольське водосховище не наповнюється, незважаючи на рясні снігопади. За минулі вихідні в Криму випало від 2 до 25 мм опадів, найбільше – в гірській, передгірській та північно-західної частини півострова.

Про це повідомив «глава» Криму Сергій Аксенов.

«Обсяг снігу був великий. У горах теж був сніг. Аянське водосховище отримує додаткові обсяги води, Сімферопольське водосховище, поки, на жаль, від семи до десяти тисяч на добу», – розповів Аксенов.

В окупованому Криму пересохла річка Сарису, що протікала через місто Білогірськ. Сарису є лівою притокою річки Біюк-Карасу, права притока якої – річка Танасу пересохла ще у вересні минулого року.

Як повідомлялося, за даними кримського гідрометеоцентру, в січні після снігопадів на півострові в басейнах річок Альма, Кача, Салгир не спостерігалося поліпшення гідрологічної обстановки.

8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.