Аксенов доручив розробити план забезпечення Криму водою в курортний сезон «виходячи з гіршої ситуації»

Новини
Сергій Аксенов Фото: facebook.com/aksenov.rk

Так званий «глава Криму» Сергій Аксенов доручив розробити детальний план забезпечення водою населених пунктів окупованого півострова під час курортного сезону в умовах дефіциту водних ресурсів. При цьому необхідно «виходити з гіршої ситуації».

Про це Аксенов заявив на засіданні оперативного штабу з проблем водопостачання Криму 9 березня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію засідання.

«Повністю визначаємо графік роботи в гіршій ситуації всіх установ постачання населення в курортний сезон. Ми з вами розуміємо, розбір води збільшиться. Сьогодні повинна бути проста математична модель виходячи з гіршої ситуації, ми її розуміємо, можливо графік подачі води буде достатньо неприємним. Але, тим не менш, який нам повинен дозволити провести курортний сезон, відповідно протриматися і дати людям можливість заробити. Розраховуємо на гіршу ситуацію», – сказав «глава Криму».

Він додав, що розраховувати на поповнення запасів води у водосховищах півострова за рахунок можливих опадів не варто, оскільки через тривалу посуху вся вода піде в грунт і не наповнить водойми.

Як повідомлялося, 8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

15 лютого так званий «глава Криму» Сергій Аксенов повідомив, що Сімферопольське водосховище не наповнюється, незважаючи на рясні снігопади в Криму.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.