РФ додатково направить 3,2 мільярда рублів на рішення питання з водою в окупованому Криму

Новини
Фото: КРЦ

Уряд РФ направить в окуповані Крим і Севастополь додатково 3,2 мільярда рублів на вирішення питань, що стосуються водозабезпечення.

Про це повідомив прем’єр-міністр Михайло Мішустін, пише ТАСС.

Майже 2,1 мільярда з вказаної суми отримає Крим, ще 1,1 мільярда – Севастополь. Відзначається, що відповідне доручення дав президент РФ Володимир Путін.

За словами Мішустіна, дані кошти витратять на пошук нових підземних родовищ прісної води і на модернізацію водопровідних мереж.

Крім того, півострів отримає додаткові гроші на капітальний ремонт будинків: Криму дістанеться мільярд рублів, Севастополю – 400 мільйонів.

Так званий «глава Криму» Сергій Аксенов доручив розробити детальний план забезпечення водою населених пунктів окупованого півострова під час курортного сезону в умовах дефіциту водних ресурсів. При цьому необхідно «виходити з гіршої ситуації».

Як повідомлялося, 8 лютого директор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що в Криму продовжують знижуватися запаси води у водосховищах півострова.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.