Китайська делегація в Криму складалася з московських підприємців – «Медуза»

Новини
Китайська делегація в Криму, 10.03.2021 Фото: minek.rk.gov.ru

Окупаційна «влада» Криму видала візит московських підприємців китайського походження за офіційну бізнес-делегацію Китайської народної республіки.

Про це повідомляє російське видання «Медуза».

В китайських джерелах немає даних про візит ділової делегації з Китаю до Криму – ні в повідомленнях агентства «Сіньхуа», ні в офіційній газеті компартії «Женьмінь жибао», ні в офіційних акаунтах китайських державних відомств і ЗМІ в соцмережах, пише видання.

Крім того, всі троє учасників делегації багато років живуть і ведуть бізнес в Москві, стверджує видання із посиланням на власне джерело в московській китайській діаспорі: 

«За фото- і відеорепортажами про візит китайської делегації до Криму представники китайської бізнес-діаспори Москви опізнали своїх знайомих. Чень Шаньвень, Чень Юн і Чжао Кай, за твердженням джерел «Медузи», тісно пов’язані один з одним, вони продають товари легкої промисловості на оптово-роздрібних ринках «Москва» і «Садовод»».

За даними видання, члени делегації Чень Шаньвень і Чень Юн – співвласники (по 33%) фірми «Хао Лан», зареєстрованої в місті Жуйань східної провінції Чжецзян в Китаї. У реєстрі компанія позначена як підприємство малого бізнесу, зайняте виробництвом шкіряних, хутряних і пір’яних виробів і продажем взуття.

«Пекінська експортно-імпортна торгова компанія», яку, відповідно до прес-релізу окупаційного «мінтуризму Криму», представляв у делегації Чжао Кай, не зареєстрована в китайському реєстрі юридичних осіб. 

Також нічого не відомо про «Асоціацію російсько-китайської дружби», яку за прес-релізом представляв Чень Шаньвень. Насправді ж він є одним з представників спільноти вихідців з провінції Чжецзян в «Асоціації сприяння мирному возз’єднанню Китаю в Росії» – організації, яка забезпечує політичний контроль КНР над китайською діаспорою в Росії.

Про активність громадян КНР в окупованому Криму читайте в розслідуванні «Ґе з Китаю та окупований Крим» спецпроєкту Центру журналістських розслідувань «Друзі окупації Криму».

Нагадаємо:

  • Раніше пресслужба окупаційного «міністерства курортів і туризму Криму» повідомила, що для «оцінки туристичного потенціалу» окупованого півострова 10 березня 2021 року прибула делегація Китайської народної республіки, до складу якої входили заступник керівника Асоціації російсько-китайської дружби Чень Шаньвень, генеральний директор пекінської експортно-імпортної торгової компанії «Кай Шен» Чжао Кай і голова ради директорів ВАТ «ХаоЛан» Чень Юн.
  • Народний депутат України Вадим Рабінович (ОПзЖ) зробив заяву про те, що візит китайської делегації до Криму – це «хід у відповідь у зв’язку з позицією України щодо «ПАТ «Мотор Січ». Натомість, офіційний Китай заперечив зв’язок між цими подіями. 
  • 28 січня 2021 року Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 28 січня про запровадження санкції проти китайських компаній, які претендують на купівлю «Мотор Січі». 29 січня президент підписав указ про введення в дію рішення РНБО від 29 січня, яким застосовуються санкції до двох громадян КНР та компанії, які представляють інтереси китайських інвесторів, що претендують на купівлю «Мотор Січі».
  • 11 березня 2020 року РНБО на засіданні ухвалила рішення про повернення найближчим часом у власність держави стратегічного українського підприємства з виробництва авіадвигунів ПАТ «Мотор Січ». Це буде зроблено в законний спосіб, інвестори, які вкладали в підприємство кошти, отримають відповідну компенсацію.