РФ ставить за мету повністю витіснити корінний кримськотатарський народ з окупованого Криму – Чубаров

Російська Федерація ставить за мету повністю витіснити корінний кримськотатарський народ за межі окупованого нею у 2014 році Криму - історичної території кримських татар, яка є невід'ємною частиною Української держави.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: Facebook Саид Исмагилов

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму виступі на віртуальному засіданні 20-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів, текст якого він опублікував у Facebook.

«Російська окупація Криму стала причиною катастрофічних наслідків для унікальної території Кримського півострова і загроз майбутньому його корінних народів – кримськотатарського, караїмського і кримчакського. Російська Федерація ставить за мету повне витіснення корінного кримськотатарського народу за межі окупованого нею Криму», – сказав голова Меджлісу.

Він зазначив, що заборона РФ діяльності Меджлісу кримськотатарського народу «є спробою залякування і дезорієнтації кримських татар в умовах постійних репресій і переслідувань, що здійснюються російськими окупантами проти корінного народу Криму».

Чубаров нагадав, що Москва не виконує Наказ Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, що зобов’язує РФ негайно скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Він додав, що досягнуті корінним народами великі досягнення останніх двох десятиліть, включаючи формування Постійного форуму та заснування мандата Спеціального доповідача, не можуть і не повинні опинитися під загрозою руйнування.

«Ми закликаємо ООН знайти ефективні механізми приборкання будь-якої держави-агресора. Тим більше, якщо таким агресором виступає постійний член Ради Безпеки, яким в нашому випадку є Російська Федерація. Закликаємо Спеціального доповідача з питання про права корінних народів приділити особливу увагу становищу корінних народів, чиї території виявилися окупованими внаслідок міждержавних конфліктів», – наголосив Чубаров.

Нагадаємо:

  • 26 квітня 2016 року «Верховний суд Криму» визнав «екстремістською організацією» і заборонив діяльність Меджлісу, задовольнивши позов колишнього «прокурора Республіки Крим» Наталі Поклонскої. На це рішення була подана апеляційна скарга. 29 вересня 2016 року Верховний суд РФ відхилив апеляційну скаргу і визнав законним рішення про заборону діяльності Меджлісу на території Росії і в окупованому Криму.
  • 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконної агресії проти України.
  • 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов’язав державу-агресора утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.
  • 19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН прийняла оновлену резолюцію A/RES/72/190 з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до РФ виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
  • 19 липня 2018 року Міжнародний суд ООН направив РФ вимогу щодо виконання наказу про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine