У Криму танення снігу і опади збільшили приплив води в водосховища, проте їх наповнюваність менше, ніж рік тому

Новини
Щасливенське водосховище у Криму, січень 2021 року Фото: Sergei Malgavko/ТАСС

В окупованому Криму в квітні завдяки таненню снігу в горах і опадам значно збільшився приплив води в водосховища півострова, проте їх загальний сумарний обсяг на 9 млн куб. м менше, ніж на 1 травня 2020 року.

Про це повідомляє кримський гідрометеоцентр.

Як наголошується, в квітні на території Криму кількість опадів, що випали, носило локальний характер. Так, в басейнах річок Кача і Біюк-Карасу випало 36-54,3 мм опадів або 132-151% норми; в басейнах річок Салгир і Чорна – 15,6 мм (43% норми) і 7,9 мм (16% норми) відповідно, а в інших річкових басейнах кількість опадів була в межах норми.

При цьому танення залишків снігу в гірських районах, яке супроводжувалось випаданням дощів, в першій половині квітня сприяло підтримці підвищеної водності на більшості річок північного передгір’я.

У басейнах більшості селевих річок регіонів Алушта, Судак і Феодосія зберігалося пересихання.

У зв’язку з сприятливою синоптичної обстановкою, в квітні приплив води в водосховища, розташовані в руслах річок, був істотним і склав: Білогірське – 7,874 млн. куб. м, Сімферопольське – 1,787 млн. куб. м, Щасливе – 3,885 млн. куб. м, Партизанське – 3,653 млн. куб. м, Чорноріченське – 10,515 млн. куб. м.

«До початку травня загальний сумарний обсяг води у водосховищах, розташованих в руслах річок, склав 85,801 млн. куб. м, що на 24,411 млн. куб. м більше, ніж місяць тому, але на 8,979 млн. куб. м менше, ніж станом на 1 травня 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялось, 9 березня 2021 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов доручив розробити детальний план забезпечення водою населених пунктів окупованого півострова під час курортного сезону в умовах дефіциту водних ресурсів. При цьому необхідно «виходити з гіршої ситуації».

За даними Гідромететнтру РФ, у 2021 році літня посуха може загрожувати регіонам Південного, Північно-Кавказького округів і півдня Чорнозем’я Росії, а також окупованому Криму.

30 квітня 2021 року «глава адміністрації» Ялти Яніна Павленко повідомила, що з травня по жовтень місто переходить з погодинної подачі води на цілодобову завдяки тому, що розтанув сніг і поповнилися водосховища.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері. З 23 вересня 2020 року обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.