Остаточне рішення про будівництво в Криму опріснювача ще не прийнято – віце-прем’єр РФ

Остаточне рішення про будівництво в окупованому Криму опріснювальної установки ще не прийнято. Цей захід розглядається тільки як крайній варіант.

Фото: РИА Новости. Константин Михальчевский

Про це 5 травня в Сімферополі заявив російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін, який курирує окупований Крим в уряді РФ, повідомляє «РИА Новости Крым».

«Ми поки тримаємо в плані, але ще не ухвалили остаточного рішення щодо опріснювальної установки – це крайній варіант, але він у нас теж в програмі є. Якщо не буде вистачати води, будемо використовувати і цю систему», – сказав Хуснуллін.

За його словами, основними заходами, на які робиться ставка в питанні вирішення водного дефіциту на півострові, залишається ремонт мереж водопостачання.

«Ми дуже детально розглянули ключове питання – зниження втрат, заміну труб. Треба прямо сказати, що останні десятиліття в водопостачання регіону гроші не вкладалися зовсім. Знос труб під 90%, труби діряві. Якщо ми зможемо їх максимально швидко замінити і відремонтувати, я думаю, вже частина проблем з водою буде вирішена», – зазначив Хуснуллін.

Як повідомлялось, 25 вересня 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов повідомив, що в Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента РФ Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. 7 грудня Аксенов сказав, що майданчики під будівництво опріснювальних установок готуються в Ялті, Судаку, Керчі та Феодосії.

17 грудня 2020 року президент РФ Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем.

Однак Сергій Аксьонов всупереч заяві Путіна продовжує запевняти, що в Криму потрібно опріснювати морську воду. 22 грудня він повідомив, що будівництво опріснювальної установки на півострові стартує з 1 січня 2021 року. Кошти на будівництво опріснювачів включили до федеральної цільової програми (ФЦП) соціально-економічного розвитку регіонів РФ.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine