СБУ проводить обшуки у будинку Медведчука. Генпрокурор Венедіктова підписала підозру

У будинку проросійського політика Віктора Медведчука по вулиці Монтажників в Києві проходять обшуки, повідомили джерела ZN.UA в Службі безпеки України.

Віктор Медведчук Фото: Reuters

Там політик разом з сім’єю живе поки в основному будинку в Пущі-Водиці проводять капітальний ремонт.

Джерело повідомило, що зовнішнє оточення території забезпечує спецпідрозділ СБУ «Альфа». Зокрема, на відповідній території розташовані кілька будівель, обнесених одним парканом.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму президента Росії й одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку, а також народному депутату Тарасу Козаку.

«Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М і К. Ми з колегами із правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі», – написала Венедіктова.

Вона зауважила, що і слідство, і прокурори станом на сьогодні отримали достатньо доказів, аби змінити статус Медведчука та Козака зі свідків на підозрюваних.

«За результатами вивчення зібраних матеріалів справи, я дійшла висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити цим «парламентарям» про підозру», – пише Венедіктова.

Серед правопорушень, в яких підозрюють депутатів: визнання анексії Криму, сприяння та участь у передачі цінних документів, що стосуються українських надр на 38 млрд гривень, розкриття державної таємниці, правонаступництво української власності, що по праву належить громадянам України та інше.

Вона зазначила, що за результатами обшуків, місцезнаходження нардепа М. не встановлено, а тому СБУ вживає відповідних заходів щодо встановлення місцезнаходженням та вручення йому клопотання про утримання під вартою.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2021 року СБУ провела обшуки в офісах громадського руху «Український вибір – право народу».  Слідчі СБУ обґрунтовано підозрюють представників громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з кумом Володимира Путіна, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, у сприянні в організації в 2014 році на території АРК та Севастополя незаконного «референдуму», наслідком якого стала окупація півострова Росією.
  • 30 березня 2021 року прокуратура АРК і Департамент зі злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора провели обшуки в понад 10 регіонах України в організації Віктора Медведчука «Український вибір» в рамках кримінального провадження щодо організації і проведення незаконного «референдуму» в окупованому Криму. 
  • 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук.
  • 3 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями. 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine