Офіс президента запевняє, що Медведчуку і Козаку «сховатися не вийде»

Народним депутатам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку (фракція ОПЗЖ), щодо яких підписано підозри у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму, доведеться пройти через слідство та суд, як це і передбачено законом.

Як наголосив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк Укрінформу, у президента Володимира Зеленського достатньо політичної волі, щоб в Україні діяв принцип верховенства права і рівності усіх громадян перед законом і судом.

«У Президента Зеленського достатньо політичної волі, щоб в Україні дійсно працював принцип верховенства права і рівності усіх громадян перед законом і судом… Медведчуку, як і його спільникам, доведеться пройти через слідство і судовий процес, як це і передбачено законом. Сховатися не вийде», – сказав Подоляк.

За його словами, навряд чи хтось міг подумати, що Медведчук почне ховатися десь лісами чи на дачах у друзів, коли виявиться, що в Україні по відношенню і до нього також працює закон.

«Зображав із себе вкрай впливову та солідну людину, намагався вирішувати долю народу чи окремо Донецька та Луганська, активно користувався ресурсами країни у Криму вже після окупації, а в підсумку – просто десь сховався. Від слідчих дій. Це може викликати тільки іронічну посмішку – як впливає сила закону на людей, які звикли жити над законом протягом десятиліть», – зазначив Подоляк.

Він вважає, що історія з Медведчуком – це класична історія про «вічно недоторканих, яким закони не писані».

Радник керівника Офісу Президента підкреслив, що «деструктивна діяльність Медведчука» протягом десятиліть була абсолютно прозорою для всього українського суспільства.

За його словами, державна безпека постійно знаходилася під «руйнівними ударами його дивної медіаімперії».

Окрім того, зауважив Подоляк, про таку деструктивну діяльність свідчать і «десятки класичних непрозорих схем і оборудок, про що є багато журналістських розслідувань».

«Суспільство прекрасно розуміє, що ця людина не могла організовувати свої «енергетичні бізнеси» чесно. Тільки політичний «дах» у різних владах протягом багатьох років допомагав Медведчуку уникати уваги правоохоронців та прокуратури», – заявив Подоляк.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова і голова Служби безпеки України Іван Баканов провели брифінг з приводу підписання підозри у держзраді народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

Раніше Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді куму президента Росії й одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку, а також народному депутату Тарасу Козаку.

Служба безпеки України має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці Віктора Медведчука й Тараса Козака з країною-агресором РФ.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2021 року СБУ провела обшуки в офісах громадського руху «Український вибір – право народу».  Слідчі СБУ обґрунтовано підозрюють представників громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з кумом Володимира Путіна, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, у сприянні в організації в 2014 році на території АРК та Севастополя незаконного «референдуму», наслідком якого стала окупація півострова Росією.
  • 30 березня 2021 року прокуратура АРК і Департамент зі злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора провели обшуки в понад 10 регіонах України в організації Віктора Медведчука «Український вибір» в рамках кримінального провадження щодо організації і проведення незаконного «референдуму» в окупованому Криму. 
  • 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук.
  • 3 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями. 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine