До суду скеровано обвинувачення у воєнному злочині стосовно кримського «військкома» за призов кримчан до ЗС РФ

Прокуратура АР Крим та Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного «військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим» Олександра Кабашного, який служив у Повітряних силах ЗС України та після окупації Криму зрадив присязі та перейшов на службу до Росії. Він обвинувачується у воєнному злочині через організацію і проведення призову кримчан до ЗС РФ.

Олександр Кабашний, «військовий комісар міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим» Фото: gorod24.online

Кабашний обвинувачується за ч.1 ст.438 КК України (порушення законів та звичаїв війни), санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

«Обвинувачений до окупації півострова обіймав посаду начальника полігонної служби Повітряних сил Збройних сил України, а у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. Згодом, був призначений на посаду «старшого помічника військового комісара міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим», а у 2020 році – безпосередньо на посаду «військового комісара міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим». На вказаній посаді «військовий комісар» здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних кампаній цивільного населення півострову до лав збройних сил держави-окупанта», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, обвинувачений, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва РФ, сприяв проведенню 6 незаконних призовних кампаній кримчан у відповідних районах. Зазначені дії порушують заборону державі-окупанту примушувати цивільне населення служити у власних збройних силах, що передбачена статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Досудове розслідування здійснювалось Слідчим управлінням ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим.

За інформацією сайту «уряду Республіки Крим», посаду «військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим» з 28 травня 2020 року обіймає Кабашний Олександр Володимирович. До окупації Криму РФ він служив у в/ч А0156 (м Феодосія, смт. Приморський) на посаді начальника полігону – начальника полігонній служби полігону.

Як повідомлялось, у березні 2021 року прокуратура АР Крим та міста Севастополя повідомила про підозру «військовому комісару міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим» Олександру Кабашному за незаконний призов кримчан в російську армію.

Нагадаємо:

  • У квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.
  • У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові.
  • Навесні 2019 року зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму були отримані офісом прокурора МКС.
  • 14 грудня 2020 року МКС оприлюднив новий звіт про ситуацію в Україні після проведення попереднього аналізу подій під час Майдану, захоплення і окупації Росією Криму та війни на Донбасі. В ньому, зокрема, йдеться і про примус до служби в збройних силах ворожої держави в окупованому Криму.
  • В червні 2020 року прокуратура АРК повідомила про підозру у здійсненні воєнного злочину «військовому комісару Євпаторії, Сак і Сакського району» Володимиру Шингірію через примушування кримчан до служиби в Збройних силах Росії, яка незаконно окупувала Крим.
  • В чернвні 2021 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування стосовно громадянина РФ, «військового комісара Сімферопольського району і міста Алушти Республіки Крим» Костянтина Качарова, який підозрюється у скоєнні військового злочину через незаконний призов мешканців окупованого Криму до ЗС РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine