РФ буде вакцинувати жителів ОРДЛО за умови наявності російського паспорта

Новини
Sputnik Light
Російська вакцина «Спутник V» Фото: Владимир Гердо/ТАСС

РФ буде вакцинувати жителів ОРДЛО «Супутником V» за умови наявності російського паспорта. Вакцинацію окупанти проведуть в Ростовській області. Йдеться про «добровільну» вакцинацію.

Про це заявив губернатор Ростовської області Василь Голубєв, повідомляє ТАСС.

«У нас є можливість на прикордонних територіях створювати умови для того, щоб вони вакцинувалися. Звичайно, мова йде про громадян Росії», – сказав він, відповідаючи на питання про можливу вакцинацію жителів ОРДЛО на території Ростовської області.

Перша партія вакцини «Супутник V», що складалася з кількох тисяч доз, була доставлена ​​в Донецьк і Луганськ з Росії в кінці січня. Вакцинація розпочалася 1 лютого серед працівників «бюджетної сфери».

Як повідомлялося, 2 травня 2021 року у МВД Росії повідомили, що за два роки майже 530 тис. жителів окупованого Донбасу отримали російське громадянство в спрощеному порядку.

Президент України Володимир Зеленський вважає роздачу російських паспортів жителям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) першим кроком Росії до анексії тимчасово окупованих територій Донбасу.

Нагадаємо:

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • 24 квітня 20220 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, який спрощує отримання російського громадянства для громадян України, а також Білорусі, Казахстану і Молдови. Також глава Кремля підписав закон, який звільняє жителів окупованого Донбасу, які подають заяви про вступ до громадянства РФ, від сплати держмита.
  • 14 січня 2021 року Східна правозахисна група повідомила, що окупаційні адміністрації на кінець 2020 року видали жителям ОРДЛО понад 1,2 млн паспортів так званих «ДНР» і «ЛНР», а також понад 440 тис. паспортів РФ.
  • 30 квітня 2021 року в оприлюдненій на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні заяві Євросоюз висловив глибоку стурбованість з приводу продовження Росією видачі паспортів РФ в ОРДЛО, що суперечить Мінським домовленостям і є очевидним порушенням суверенітету України. В ЄС заявили, що ця політика Кремля викликає особливе занепокоєння, враховуючи заяви високопоставлених чиновників РФ про можливість початку військових дій для захисту інтересів цих нових паспортизованих громадян.