ДБР відкрило провадження на Гюндуза Мамедова. Юридична компанія Міллер захищатимемо інтереси заступника генпрокурора

Державне бюро розслідувань 7 липня відкрило провадження про можливе скоєння кримінального злочину заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Гюндуз Мамедов, заступник Генпрокурора Фото: ZN.UA

Про це повідомила в Facebook юридична компанія «Міллер», яка захищає його інтереси.

Щодо нього відкрили провадження у ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Мамедову закидають, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені Мечникова.

Юристи з’ясували, що провадження почали нібито за заявою журналіста газети «Всеукраїнська правозахисна газета «Міжнародний центр прав людини». У документі він фігурує під ім’ям В. Бойко.

При цьому сам журналіст Володимир Бойко, якому і приписують заяву, в своєму Facebook 8 липня писав, що такої газети не існує, а її адреса – вигадана. Бойко запевняє, що заяву написав якийсь Віктор Швець, який раніше працював в інтернет-виданні «Багнет».

Також журналіст заявив, що цей Швець регулярно займається розсилкою подібних фейковий заяв, а від імені «журналіста В. Бойко» вже неодноразово надходили фальшиві заяви з найрізноманітніших приводів.

«За нашими даними, основні слідчі дії проводяться прокурорами Генеральної інспекції – підрозділу Офісу генерального прокурора, безпосередньо підлеглого генпрокурору Ірині Венедіктової, а слідчі Державного бюро розслідувань фактично відсторонені від будь-яких процесуальних дій», – додали захисники.

Крім того, за словами захисників, Мамедова протиправно достроково позбавили доступу до державної таємниці і не продовжили допуск на новий термін. При цьому він подав до СБУ всі необхідні для цього документи.

Юристи впевнені, що всі ці дії спрямовані на те, щоб в кінцевому підсумку звільнити Мамедова з займаної ним посади.

Волюнтаризм генпрокурорки Ірини Венедіктової може призвести до обнулення або різкого гальмування низки важливих процесів напередодні Кримського саміту і рішення Міжнародного кримінального суду щодо «ситуації в Україні», пише Валентина Самар, головна редакторка Центру журналістських розслідувань в своєму матеріалі Як поцілити Україні в обидві ноги для видання ZN.UA.

Відсторонення заступника генпрокурора України Гюндуза Мамедова від «департаменту війни» – суто політичне рішення, пов’язане з Офісом президента, і це дійсно ставить під загрозу всю роботу, яку веде держава у діяльністі з організації розслідування воєнних злочинів, вчинених в окупованому Криму, заявила Ольга Скрипник, координаторка Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Нагадаємо:

  • 18 жовтня 2019 року Генпрокурор України Руслан Рябошапка призначив прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова заступником генпрокурора.
  • Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту створено наказом Генпрокурора Руслана Рябошапки від 21 жовтня 2019 року. Керівником департаменту став Гюндуз Мамедов.
  • 29 червня 2021 року Генпрокурорка Венедіктова підписала наказ, відповідно до якого «департамент війни» був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому.
  • 30 червня 2021 року в.о. генпрокурора Якубовський підписав наказ про підпорядкування «департаменту війни» генпрокурорці Ірині Венедіктовій.
  • 8 липня 2021 року Генпрокурорка Ірина Венедіктова своїм наказом остаточно забрала у свого заступника Гюндуза Мамедова всі підпорядковані йому департаменти в Офісі генпрокурора.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine