Суд в РФ 16 серпня розгляне апеляцію на незаконний вирок кримчанину Івану Яцкіну – Полозов

Третій апеляційний суд загальної юрисдикції в російському Сочі 16 серпня розгляне апеляційну скаргу на незаконний вирок «Верховного суду» окупованого Криму, який засудив кримчанина Івана Яцкіна до 11 років позбавлення волі за обвинуваченням у нібито «державній зраді».

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Третій апеляційний суд загальної юрисдикції призначив дату розгляду апеляційної скарги захисту на вирок у відношенні українського політв’язня Івана Яцкіна … Розгляд скарги відбудеться 16 серпня о 14 годині», – написав Полозов.

Він зазначив, що захистом було подано апеляційну скаргу на вирок Яцкіна «в зв’язку з його занадто суворістю і несправедливістю».

Як повідомлялось, 21 травня 2021 року «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Також Яцкін засуджений до одного року обмеження волі після відбування покарання.

25 травня 2021 року захист оскаржив вирок Яцкіна.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив взяти Івана Яцкіна під варту. Слідчі органи ФСБ обвинуватили  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine