«Військкому» Криму повідомлено про підозру у воєнному злочині за призов кримчан до ЗС Росії

За процесуального керівництва прокуратури АРК та Севастополя повідомлено про підозру у скоєнні воєнного злочину «військовому комісару Республіки Криму» Юрію Лимарю за незаконний призов мешканців окупованого Криму до Збройних сил Росії.

Юрій Лимарь, «військовий комісар Республіки Крим» Фото: crimea.mk.ru

Лимарь підозрюється у порушенні законів та звичаїв війни (ч.1 ст.438 КК України). Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі, повідомляє прокуратура АР Крим та м. Севастополя.

«Слідством встановлено, що підозрюваний, громадянин Російської Федерації, у квітні 2017 року був призначений окупаційною владою на посаду «військового комісара Республіки Крим». Обіймаючи вказану посаду, підозрюваний здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, яка спрямована на організацію та проведення незаконних примусових призовних кампаній кримчан до лав збройних сил держави-окупанта», – йдеться у повідомленні.

Відтак, зазначили у відомстві, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва держави-окупанта, підозрюваний координував, а також організовував проведення призовних кампаній кримчан по території півострова,

«Незаконні призовні кампанії, які держава-окупант та її окупаційна адміністрація реалізує на півострові, окрім того, що є воєнним злочином, також розглядається нами в контексті політики РФ, що спрямована на зміну демографічного складу населення півострова. Кримчан фактично змушують покидати півострів задля уникнення незаконного призову на службу або кримінальної відповідальності за «ухилення» від такої служби. Наразі, органи правопорядку автономії встановили та повідомили про підозри 8 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року, безпосередньо організовують та проводять на півострові вказані незаконні призовні кампанії. В результаті таких «заходів» понад 30 тисяч кримчан було призвано на службу до армії держави- окупанта», – сказав заступник керівника прокуратури автономії Наріман Сулейманов.

Як вказали у прокуратурі, такі дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої ст. 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим.

За інформацією сайту «уряду Республіки Крим», посаду «військового комісара Республіки Крим» займає Юрій Лимарь, який до цього проходив військову службу на посаді військового комісара Астраханській області РФ.

Як повідомлялось, в кінці червня 2021 року прокуратура АР Крим та Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного «військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим» Олександра Кабашного, який служив у Повітряних силах ЗС України та після окупації Криму зрадив присязі та перейшов на службу до Росії. Він обвинувачується у воєнному злочині через організацію і проведення призову кримчан до ЗС РФ.

Нагадаємо:

  • У квітні 2018 року Україна в Раді Безпеки ООН вимагала від РФ припинити призов мешканців Криму в російську армію.
  • У жовтні 2018 року Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду через незаконний призов своїх громадян у окупованому Криму до російської армії, що є черговим доказом здійснення РФ воєнного злочину на півострові.
  • Навесні 2019 року зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму були отримані офісом прокурора МКС.
  • 14 грудня 2020 року МКС оприлюднив новий звіт про ситуацію в Україні після проведення попереднього аналізу подій під час Майдану, захоплення і окупації Росією Криму та війни на Донбасі. В ньому, зокрема, йдеться і про примус до служби в збройних силах ворожої держави в окупованому Криму.
  • В червні 2020 року прокуратура АРК повідомила про підозру у здійсненні воєнного злочину «військовому комісару Євпаторії, Сак і Сакського району» Володимиру Шингірію через примушування кримчан до служиби в Збройних силах Росії, яка незаконно окупувала Крим.
  • В чернвні 2021 року Печерський райсуд Києва дав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування стосовно громадянина РФ, «військового комісара Сімферопольського району і міста Алушти Республіки Крим» Костянтина Качарова, який підозрюється у скоєнні військового злочину через незаконний призов мешканців окупованого Криму до ЗС РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine