В СБУ та Нацполіції створять «департаменти війни», як той, що Венедіктова забрала у Мамедова

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила про те, що «департаменти війни» будуть створені в Службі безпеки та Нацполіції України, як той, що вона забрала у колишнього заступника Гюндуза Мамедова. За її словами, це буде зроблено для того, щоб координувати розслідування злочинів, пов'язаних зі збройною агресією Росії.

«Такі ж департаменти, як у нас «департамент війни», будуть створені в СБУ і в Нацполіції. Це важливо для того, щоб у нас була одна лінія. І важливо також, щоб ми розуміли цю тему і щодо Іловайської трагедії», – сказала Венедіктова журналістам в п’ятницю в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялось, 26 липня 2021 року юридична компанія «Міллер» проінформувала, що Гюндуз Мамедов звільняється з посади заступника Генерального прокурора та з органів прокуратури. Причина – тиск з боку керівництва Офісу Генпрокуратури з використанням дискредитаційної інформаційної кампанії та відсторонення від керівництва Департаментом щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, та Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству.

Нагадаємо:

  • 29 червня 2021 року Генпрокурорка Венедіктова підписала наказ, відповідно до якого «департамент війни» був виведений з підпорядкування заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова та переданий в підпорядкування заступнику генпрокурора Максиму Якубовскому.
  • 30 червня 2021 року в.о. генпрокурора Якубовський підписав наказ про підпорядкування «департаменту війни» генпрокурорці Ірині Венедіктовій.
  • 8 липня 2021 року Генпрокурорка Ірина Венедіктова своїм наказом остаточно забрала у свого заступника Гюндуза Мамедова всі підпорядковані йому департаменти в Офісі генпрокурора.
  • Менеджерка проекту GRC «Міжнародне право і визначення участі Росії в Криму і на Донбасі» Анна Микитенко вважає, що відсторонення Гюндуза Мамедова від керівництва Департаментом нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту, буде мати негативні наслідки для розслідування справи МН17 з урахуванням того, що Мамедов також був керівником міжнародної слідчої групи (JIT) від України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine