Адвокат Дінзе: У Єсипенка – панічні атаки, він побоюється загроз з боку ФСБ

У «Сімферопольському районому суді» закінчилося чергове судове засідання у кримінальній справі щодо журналіста Владислава Єсипенка. Він заявив, що всі його свідчення, дані на етапі попереднього слідства, були отримані під тортурами. Адвокат Дмитро Дінзе оцінив фізичний стан Єсипенка як пригнічений і зазначив, що у нього трапляються панічні атаки, оскільки він побоюється виконання погроз з боку ФСБ.

Фото: graty.me

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Як заявив Єсипенко, його підозрювали у співпраці зі службою зовнішньої розвідки України. Сам Єсипенко це заперечує і заявив, що займався освітленням соціально-політичної ситуації в Криму.

Після цього Єсипенко відповів на питання сторін і «суд» перейшов до допиту свідків у даній справі. Зокрема, був допитаний оперативний співробітник ФСБ, який повідомив, що «у них була інформація про причетність Владислава Єсипенка до незаконного обігу боєприпасів і вибухових речовин. Надалі надійшла оперативна інформація про те, що Єсипенко буде везти боєприпаси і співробітники ФСБ організували операцію по його затриманню». Також співробітник ФСБ заперечував факт застосування тортур до журналіста.

Після цього був допитаний ще один свідок – кінолог, який оглядав разом зі службовою собакою машину підсудного. У суді він підтвердив, що його собака знайшла вибуховий пристрій в машині Єсипенка.

Наступне засідання відбудеться 13 вересня. Захищають Владислава Єсипенка адвокат Тарас Омельченко і приїхав з Москви Дмитро Дінзе. В якості громадського захисника був допущений митрополит Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Климент. Крім того, у справі був замінений «прокурор».

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

15 липня 2021 року на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголосили обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine