Братів Ахтемових, підозрюваних у «диверсії», окупаційний «суд» у Криму заарештував на 2 місяці

Новини

«Київський районний суд» Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, обвинувачених в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).

Обидва засідання пройшли в закритому режимі, пише Кримська правозахисна група.

Азіз Ахтемов відмовився в суді від послуг адвоката Сафіє Шабанової.

За її інформацією, обидва брати на засіданнях виглядали дуже заляканими і морально пригніченими.

Ельдару Одаманову і Шевкету Усеїнову той же «Київський районний суд» виніс по два тижні адміністративного арешту за «непокору поліції».

Першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, якому окупанти висунули підозру в пособництві диверсії, пов’язаної з підривом газопроводу в селі Перевальне Сімферопольського району, після затримання до вечора утримували в наручниках, з мішком на голові, під жорстким психологічним тиском. Провину він не визнає.

Як повідомлялося, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров поінформував, що російські окупанти висунули його першому заступнику Наріману Джелялову і іншим затриманим в Криму кримським татарам підозру в нібито здійсненні «диверсії». На його думку, ці дії Кремля є помстою за початок роботи Кримської платформи, установчий саміт якої відбувся 23 серпня.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі.