У Криму ФСБ посилила обвинувачення політв’язню Асану Ахтемову

В окупованому Криму посилили обвинувачення арештованому мешканцю села Левадки Асану Ахтемову, якого разом з двоюрідним братом Азізом Ахтемовим і першим заступником голови Меджлісу кримськотатарскього народу Наріманом Джеляловим ФСБ підозрює нібито в здійсненні «диверсії» - підриві газопроводу в селі Перевальне. Тепер Асану пред’явлено обвинувачення в диверсії, здійсненої групою осіб, а також у придбанні і зберіганні вибухових речовин.

Асан Ахтемов і Наріман Джелялов Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Про це агентству «Кримські новини» повідомив адвокат Ахтемова – Айдер Азаматов, який побачився зі своїм підзахисним 18 вересня.

За його словами, Асану Ахтемову слідство ФСБ перекваліфікувало обвинувачення в скоєнні диверсії за ч.1 ст.281 КК РФ на більш тяжке обвинувачення за тією ж статтею, однак вже за частиною 2 – «Диверсія, вчинена організованою групою осіб», – яка карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Також Ахтемову пред’явлено обвинувачення за частиною 4 статті 221, прим.1 КК РФ («Незаконне придбання, зберігання вибухових речовин групою осіб». Санкція статті передбачає 10 років позбавлення волі.

Адвокат вважає, що слідство ФСБ пішло на цей крок після того, як його підзахисний заявив, що дані раніше свідчення він розповів під тортурами.

«Я вважаю, що це помста за те, що Асан поміняв свої свідчення не на користь слідства, а на користь захисту», – сказав Азаматов.

Він також повідомив, що Асан Ахметов відмовився давати нові свідчення, пославшись на право не свідчити проти себе, а також повідомив слідчому, що він не визнає провину в пред’явлених йому обвинуваченнях.

Ахтемов також повідомив адвокату, що свідчення, які поширили співробітники ФСБ, на яких він кається у здійсненні злочину, були дані під тортурами.

«Він і надалі буде боротися за справедливість проти незаконного переслідування», – сказав адвокат.

Як повідомлялось, 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).

7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine