Членкиню «Избиркома Крыма» Айше Гафарову прокуратура АРК оголосила в розшук

Новини
Засідання «Избирательной комиссии Республики Крым» Фото: Facebook Радио "Крым"

Прокуратура АРК оголосила в розшук членкиню так званої «Избирательной комиссии Республики Крым» Айше Гафарову, яка брала участь в організації і проведенні незаконних «референдуму» та «виборів» на території тимчасово окупованого півострову.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомили в прокуратурі АРК і міста Севастополя.

В 2019 році прокуратура АРК і головне управління СБУ в АРК повідомили Гафаровій про підозру у державній зраді та посягання на територіальну цілісність України.

Слідство встановило, що громадянка України з 2010 року перебувала у складі виборчої комісії АР Крим.

«У 2014 році, коли Російська Федерація намагалась легітимізувати окупацію півострова, підозрювана увійшла до так званої «Комісії АР Крим по проведенню загальнокримського референдуму». З 6 по 16 березня 2014 року забезпечила підготовку та проведення незаконного референдуму, шляхом утворення 1205 виборчих дільниць, їх організаційно-методичного, матеріально-технічного та документального забезпечення, у тому числі необхідними бюлетенями для голосування. Пізніше підготувала та склала підсумковий протокол, у якому було зазначено про, нібито, підтримку рішення щодо «входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту».

«Дії підозрюваної кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада), ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст.109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, за попередньою змовою групою осіб)», – повідомили в прокуратурі АРК і міста Севастополя.

Нагадаємо:

  • У 2018 році прокуратура АРК спільно з слідчим відділом Главку СБУ в АРК повідомили про підозру в держзраді, поваленні конституційного ладу і посяганні на територіальну цілісність України і колишньому главі виборчої комісії АРК, а нині голові «Виборчої комісії Республіки Крим» Михайлу Малишеву, який забезпечував проведення незаконного «референдуму», а також незаконних «виборів» депутатів Держдуми і президента РФ на території окупованого півострова.
  • На початку вересня 2019 года Михайло Малишев був оголошений в розшук. Суд задовольнив клопотання прокуратури АР Крим та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно Малишева, який ухиляється від кримінальної відповідальності. Таким чином, суд надав згоду на притягнення підозрюваного до кримінальної відповідальності (in absentia), тобто за його фактичної відсутності.
  • 8 вересня в окупованих Криму і Севастополі пройшли «вибори» депутатів кримського «парламенту» і місцевих рад.
  • 8 вересня прокуратура АРК закликала кримчан не брати участь в незаконних «виборах» на тимчасово окупованій території Криму та Севастополя, а також повідомляти в правоохоронні органи автономії про всі відомі факти організації та проведення незаконних «виборів» на півострові.
  • За інформацією голови Меджліса кримськотатарського народу Рефата Чубарова, більшість жителів окупованого Криму бойкотували організовані Росією незаконні місцеві «вибори», які 8 вересня відбулися на півострові.