До суду скеровано обвинувачення у воєнному злочині відносно зрадників Тішеніна і Шамбазова, які катували майданівця Костенка

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та Севастополя, в порядку спеціального досудового розслідування до суду скеровано обвинувальний акт відносно двох колишніх співробітників Главку СБУ в АРК Андрія Тішеніна і Артура Шамбазова, які після окупації півострова перейшли на службу до ФСБ РФ та катували українського активіста, учасника Євромайдану в Києві Олександра Костенка.

Колишні співробітники ГУ СБУ в АРК Андрій Тішенін і Артур Шамбазов

Зрадники, які на момент здійснення злочину були співробітниками «управління ФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю», обвинувачуються за ч.1 ст.438 КК України (порушення законів та звичаїв війни), санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років, повідомляє прокуратура АР Крим та Севастополя.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку лютого 2015 року, на території окупованого півострова «співробітники ФСБ» викрали, а надалі незаконно ув’язнили проукраїнського активіста, учасника Революції Гідності. Застосовуючи до активіста фізичне насильство, погрози та тортури, обвинувачені намагались отримати зізнання у злочині, якого він не вчиняв, а саме у нанесенні тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» у м. Києві, а також підготовки диверсії на території АР Крим», – зазначили у відомстві.

Таким чином, вказали у прокуратурі, «працівники» незаконно створеного «кримського управління ФС» обвинувачуються у вчиненні воєнного злочину, що полягає у спричиненні катувань і незаконного ув’язнення громадянина України та становить серйозне порушення ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Досудове розслідування здійснювалось Головним управлінням Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі. Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювався Департаментом контррозвідки СБУ.

Прокуратура АРК традиційно не називає імен зрадників та потерпілого українського активіста. За інформацією джерел Центру журналістських розслідувань у правоохоронних органах, мова йде про колишніх співробітників ГУ СБУ в АРК Андрія Тішеніна і Артура Шамбазова, а також незаконно засудженого в окупованому Криму євромайданівця Олександра Костенка, який вже відбув свій термін в російській колонії і повернувся до України.

Нагадаємо:

  • 15 травня 2015 року в окупованому Криму активіст Майдану Олександр Костенко був визнаний «Київським райсудом» Сімферополя винним у заподіянні шкоди здоров’ю співробітнику «Беркута» в лютому 2014 року і зберіганні частин вогнепальної зброї. За це його засудили до 4 років і 2 місяців в колонії загального режиму. Пізніше вирок кілька разів скорочували. Остаточний термін був встановлений «Верховним судом Криму» – 3,5 року позбавлення волі.
  • 3 серпня Олександр Костенко вийшов на свободу з колонії №5 у Кірово-Чепецьку Кіровської області РФ, де він відбував покарання. 4 серпня він прибув разом з українським консулами в посольство України в Москві. Костенко потребував медичної допомоги через зламану руку, яку йому пошкодили співробітники ФСБ, коли катували після затримання.
  • 6 серпня 2018 року Костенко прибув до Києва з Москви.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine