У СІЗО Саратова український політв’язень Іван Яцкін після принижень та заборон оголосив голодування – адвокат Полозов

Український політв'язень Іван Яцкін, етапований із Криму для відбування покарання за вироком «Верховного суду Криму» в РФ, оголосив голодування після принижень у СІЗО-1 Саратова.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив адвокат Микола Полозов.

За його словами, Яцкіна по етапу з Краснодарського краю перевезли в сумно відому тортурами ув’язнених Саратівську область.

«На етапі щодо нього систематично проводять провокації. За те, що Іван Яцкін не дозволив у своїй присутності образливих висловлювань на адресу української нації та України з боку співробітників ФСВП, він був зазнаний утисків.

У нього відібрали всі ліки, під час обшуку порвали єдину сумку і далі по етапу йому особисті речі везти просто нема в чому. Надати голку та нитку заштопати сумку Івану Яцкіну теж відмовили.

Також йому заборонили користуватися кіоском і купувати там воду (вода в камері дуже погана).

Повністю ігнорується його стан здоров’я та заяви про надання медичної допомоги.

За останніми відомостями від нього (зв’язку практично немає), Іван Яцкін оголосив голодування.

З урахуванням його стану здоров’я це може бути дуже небезпечно. Але як він просив передати, іншого виходу не бачить, – повідомив адвокат.

Як повідомлялось, 21 травня 2021 року «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Також Яцкін засуджений до одного року обмеження волі після відбування покарання.

16 вересня 2021 року розташований в Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції провів виїзне засідання в окупованому Сімферополі, в ході якого відхилив апеляційну скаргу на незаконний вирок «Верховного суду Криму» кримчанину Івану Яцкіну. Таким чином рішення «суду» першої інстанції було залишено чинним.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив взяти Івана Яцкіна під варту. Слідчі органи ФСБ обвинуватили  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine