Про це повідомив керівник юридичної компанії «Міллер» Масі Найєм у Facebook.
«Тепер Державне бюро розслідувань таки має розслідувати дану справу. Відтепер всі дії по цій справі будуть під увагою суспільства і слідчі ДБР мають зрозуміти відповідні наслідки», — написав Найєм.
Як з’ясувалося, працівники ДБР не забезпечили повне і всебічне розслідування провадження. Не були допитані навіть поліцейські, які першочергово займалися справою Катерини Гандзюк.
Серед ймовірних виявів недбалості — затримання Миколи Новікова, якого правоохоронці назвали винним, а потім звільнили після того, як журналісти надали його алібі.
«Попередити організатора нападу з літром сірчаної кислоти та порадити йому втікати за кордон — це не недбалість поліції. «Загубити» потрібні докази вини замовників і не передати з поліції до СБУ — це не недбалість поліції. Затримувати «стрілочника», вішати на нього всю вину за напад і вимагати вибачень від активістів — не недбалість поліції. «Переховувати» своїх колег-правоохоронців, які зливали справу — не недбалість поліції», — пишуть активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» у Facebook.
Як повідомлялось, ДБР закрило кримінальне провадження щодо ймовірної службової недбалості працівників поліції Херсонської області, які першочергово розслідували напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, яка пізніше померла в лікарні, і, ймовірно, могли сприяти втечі обвинуваченого Олексія Левіна з України.
Нагадаємо:
- 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком. 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу.
- 27 квітня 2020 року СБУ заявила про завершення досудового розслідування у провадженні за підозрою голови Херсонської облради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї ж ради Олексія Левіна в організації нападу на Гандзюк.
- Адвокат Закревська заявила, що Офіс генпрокурора відмовився збирати докази проти Мангера і Левіна в організації нападу на Гандзюк, а потім раптово завершив розслідування.
- Про подробиці розслідування нападу на Катерину Гандзюк читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Чому завершення слідства у справі Гандзюк схоже на «злив».
- 17 жовтня 2020 року Приморський райсуд Одеси визнав Ігоря Павловського винним у приховуванні злочину проти херсонської активістки Катерини Гандзюк та призначив йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік (1 рік умовно).