Міжнародний суд ООН заслухав аргументи України. Росія бойкотувала засідання

Влада

Суд ООН 7 березня відкрив справу за позовом України проти Росії і заслухав аргументи України. Міжнародний суд у Гаазі призначив друге засідання на 8 березня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

8 березня Росія матиме можливість навести свої докази, оскільки сьогодні Москва бойкотувала засідання. Міжнародний суд заявив, що ухвалить рішення за позовом «якнайшвидше».

Україна домагається судового рішення про те, щоб Росія «негайно зупинила військові операції», а фактично повномаштабні бойові дії, розпочаті Москвою 24 лютого, «заявленою метою яких РФ назвала запобігання геноциду».

Українська сторона називає ці заяви сфабрикованим приводом для вторгнення.

«Голосно говорить той факт, що російські місця порожні. Їх тут немає в цьому суді: вони на полі бою, ведуть агресивну війну проти моєї країни», – сказав представник України Антон Кориневич.

Як повідомлялося, Україна направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі через військову агресію проти України.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березня, за 6 березня.