Стали відомі подробиці потоплення артилерією ВМСУ корвету ЧФ РФ «Василий Быков»

Ракетний корвет Чорноморського флоту РФ «Василий Быков» був потоплений біля берегів Одеси береговою артилерією ВМС України в результаті спецоперації, проведеної українським флотом.

Патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Василий Быков» Фото: пресслужба Північного флоту РФ

Подробиці повідомило одеське видання «Думская».

За його даними видання, в ніч на 7 березня цей ракетний корвет, що за своїм бойовим потенціалом перевищує все, чим зараз володіє ВМС України, потрапив під удар морської реактивної артилерії.

Корабель затонув вже 7 березня, на даний момент інформації про долю екіпажу немає, але вода дуже холодна і російська авіація до місця затоплення не підбереться, оскільки даний район закривають засоби української ППО.

Видання зазначає, що «Василий Быков»був потоплений в ході військово-морської операції.

До цього кілька днів кораблі Чорноморського флоту РФ намагалися потопити українські легкі катери – малі броньовані артилерійські катери типу «Гюрза» та передані США патрульні катери типу Island. Один з них вдалося все-таки потопити, але більшу частину екіпажу врятували.

Як виявилося, українські катери заманювали росіян на замасковану вогневу позицію однієї з артилерійських бригад ВМСУ, яка в потрібний момент зробила свою справу накривши російський корвет ударом із ракетної системи залпового вогню.

«Результат очевидний. Шкода, що заради цієї дуже важливої та безпрецедентної у світовій військовій історії (ніколи ще бойові кораблі не топили із землі системами РЗСО) перемоги довелося пожертвувати чудовим катером та частиною його відважної команди. Вони житимуть у серцях української нації. Їхніми іменами дуже скоро назвуть вулиці та площі», – пише видання.

Нагадаємо, 3 березня внаслідок удару російських окупантів затонув патрульний катер ВМСУ «Слов’янськ». Це перша підтверджена втрата корабля Військово-Морських Мил ЗС України. «Слов’янськ» P190 був одним з катерів типу Island, які США передали Україні.

Відео залпу берегової артилерії ВМСУ за корветом ЧФ РФ «Василь Биков».

Як повідомлялось, в ніч на 7 березня українські захисники точним ракетним залпом вразили у Одеські затоці патрульний корабель Чорноморського флоту РФ «Василий Быков», який був добудований на вкраденому в українського власника Керченському суднобудівному заводі «Залів» в окупованому Криму.

Головний корабель серії патрульних корветів проєкту 22160 «Василий Быков» було закладено 26 лютого 2014 року на підсанкційному Зеленодольському заводі (Татарстан, РФ). Спущений на воду 28 серпня 2017 року, восени того ж року відбуксований внутрішніми водними шляхами на захоплений окупантами завод «Залив» в Керч для добудови. 25 березня 2018 корабель вийшов з Керчі в місто Новоросійськ на державні випробування, що розпочалися в травні 2018 року. 20 грудня 2018 року увійшов до складу Чорноморського флоту РФ.

В серпні-жовтні 2020 року «Василий Быков» російськими ріками перейшов на Північний флот, де проходив випробовування стосовно встановлення контейнерного варіанту крилатих ракет «Калибр», а потім повернувся на Чорноморський флот.

З 19.05.2021 по 03.11.2021 знаходився в Середземному морі з базуванням на Тартус, Сирія.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березняза 6 березня.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine