Батькам радять зробити дітям інформаційні бірки з їх найважливішіми даними

Новини

Батькам та дорослим під час війни в Україні необхідно зробити все, аби убезпечити дітей. На випадок, якщо дитина загубиться та потребуватиме медичної допомоги, у неї обов’язково має бути при собі спеціальна інформаційна бірка з найважливішими даними.

Про це в ефірі телемарафону UAразом заявила радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

Вона зазначила, що така бірка допоможе іншим людям знайти рідних дитини та подбати про її возз’єднання з сім’єю, а лікарям – надати їй медичну допомогу у разі потреби.

«Звертаюся зараз до всіх батьків, до всіх дорослих! Маєте потурбуватися про те, щоб у разі травми чи в разі, якщо дитині знадобиться медична допомога, у дитини із собою була вся необхідна інформація про неї, якщо батьків не виявиться поруч», – сказала Герасимчук.

Бірка має містити таку інформацію:

  • прізвище, ім’я, по-батькові дитини;
  • номери телефонів батьків та/або інших родичів;
  • адреси проживання;
  • група крові;
  • відомості про хронічні захворювання, якщо такі є.

Таку бірку можна виготовити самостійно і повісити дитині на шию або на руку, покласти в усі кишені одягу чи в рюкзак.

Радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації пояснила, що вказані дані можуть прискорити надання медичної допомоги дитині.

Як повідомлялось, за інформацією Офісу генпрокурора, впродовж 28 днів війни російські окупанти вбили 121 дитину, ще 168 отримали поранення різної ступені важкості.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa