Незаконно засудженого у Криму журналіста Владислава Єсипенка доправили до керченської колонії

Новини
Владислав Єсипенко Фото: crimean-solidarity.org

Незаконно засудженого в окупованому Криму журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка доправили до виправної колонії загального режиму №2 до Керчі для відбування покарання.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«Журналіст Владислав Єсипенко, якого засудили до 5 років колонії, був доставлений до «Виправної колонії № 2 Управління ФСВП по Республіці Крим та м. Севастополю» в Керчі», – йдеться у повідомленні.

За інформацією дружини журналіста Катерини Єсипенко, Владислав уже пройшов «карантинні заходи».

Правозахисники нагадали, що раніше у цій же керченській колонії загального режиму утримувався політв’язень Володимир Балух.

Як повідомлялось, 16 лютого в окупованому Криму «Сімферопольський районний суд» засудив журналіста-фрілансера Владислава Єсипенка до 6 років позбавлення волі.

18 серпня «Верховний суд Криму» розглянув апеляційну скаргу на вирок «Сімферопольського райсуду» журналісту та скоротив йому термін позбавленя волі на 1 рік.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).