У Росії військкомат надіслав повістку «зниклому безвісти» строковику з крейсера «Москва»

У Росії петербурзький військкомат надіслав повістку строковику з ракетного крейсера «Москва», який «зник безвісти» у квітні, коли флагман Чорноморського флоту РФ затонув після удару українських крилатих ракет «Нептун».

Москва

Палаючий флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва» Фото: Twitter OSINTtechnical

Про це повідомляє видання «Фонтанка» із посиланням на сім’ю моряків.

«За неявку у вказаний час та місце без поважної причини ви можете бути притягнуті до відповідальності», – йшлося у повістці з військкомату Фрунзенського району Санкт-Петербурга, яку принесли наприкінці жовтня, у день народження молодої людини.

Як пише видання, на крейсері він був корабельним коком, на термінову службу пішов менше року тому. Мати намагається отримати інформацію у влади про сина вже півроку, він перестав виходити на зв’язок 8 квітня, коли крейсер «Москва» вийшов із порту окупованого Севастополя.

Офіційно про загибель моряків Міноборони РФ не повідомляло.

Його друзі зв’язалися з членами екіпажу, які вижили після удару по крейсеру. Вони сказали, що моряк, який зник, «за деякий час до вибуху пішов на склад за їжею, а після його ніхто не бачив».

Як повідомлялось, 13 квітня українські захисники ударом протикорабельних ракет новітнього українського берегового ракетного комплексу РК-360 МЦ «Нептун» вразили у Чорному морі флагман Чорноморського флоту РФ ракетний крейсер «Москва». Російський корабель отримав дуже серйозні пошкодження. Міноборони РФ повідомило про пожежу та детонацію боєзапасу на крейсері «Москва», внаслідок якого корабель отримав серйозні пошкодження, а його екіпаж був повністю евакуйований.

14 квітня Міноборони РФ повідомило, що крейсер «Москва» затонув під час буксирування в умовах шторму через пошкодження корпусу, отримані через пожежу від детонації боєзапасу. Про те, що корабель був уражений українськими ракетами, російське військове відомство промовчало.

Військова прокуратура ЧФ рф заявила, що потоплений внаслідок атаки українських ВМС крейсер «Москва» загинув внаслідок «надзвичайної події» і при цьому нібито не входив до територіальних вод України, а також не брав участь у так званій «спецоперації», як у Росії називають російсько-українську війну.

Батькам матросів-строковиків, які проходили службу на крейсері «Москва», затонулого після атаки українських ракет «Нептун», пропонували визнати синів «померлими внаслідок катастрофи». Військова частина 84201, де служили моряки загиблого крейсера «Москва», включена до списку учасників так званої «спеціальної військової операції».

Влада в Росії відмовлялась визнавати загиблими 27 членів екіпажу крейсера «Москва». При цьому рідних моряків примушували приховувати інформацію про своїх загиблих на «Москві» родичів. В окупованому Севастополі «суд» визнав загиблими 17 людей із військової частини, в якій служили моряки з крейсера «Москва».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine