Лікарі вважають, що незаконно засуджена в Криму журналістка Ірина Данилович може втратити слух – КримSOS

Новини
Ірина Данилович Фото: facebook.com/ppu.gov.ua

За результатами медичного обстеження лікарка підтвердила, що незаконно засуджена в окупованому Криму громадянська журналістка Ірина Данилович може втратити слух через несвоєчасне надання медичної допомоги у СІЗО.

Про це повідомив аналітик громадської організації КримSOS Євгеній Ярошенко.

«КримSOS стало відомо, що нещодавно Ірина Данилович отримала змогу пройти коротке медичне обстеження. Попередньо лікарка підтвердила проблеми зі слухом і необхідність додаткових обстежень. Вірогідність того, що Ірина Данилович може втратити слух через відсутність своєчасної медичної допомоги становить 50 відсотків», – сказав Ярошенко.

Подальші огляди Данилович проводитимуться за ініціативи СІЗО.

Раніше батько журналістки Броніслав Данилович повідомив виданню Крим.Реалії, що стан здоров’я його доньки залишається незадовільним, вона продовжує скаржитися на головний біль, проблеми зі слухом та координацією рухів. Він стверджує, що медичне обстеження Ірини затягувала «суддя» Наталія Кулинська.

Крім того Б.Данилович розповів, що «Феодосійський міський суд» обмежив можливість Ірині Данилович ознайомитися з протоколами засідань «суду» в її кримінальній справі, а також готувати заперечення на них.

За його словами, «суддя» Наталія Кулинська вирішила закінчити процес ознайомлення та передала кримінальну справу Данилович до апеляційної інстанції 7 квітня. Дата розгляду скарги на вирок наразі не призначена.

Як повідомлялося, 21 березня 2023 року Ірина Данилович оголосила голодування. Таким чином журналістка вирішила протестувати проти того, що у Сімферопольському СІЗО їй не надають медичної допомоги. 6 квітня Данилович припинила голодування в обмін на обіцянку адміністрації СІЗО провести її медичне обстеження.

Нагадаємо:

  • 29 квітня 2022 року в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу. Формально запобіжний захід їй обрали лише 7 травня. Із залученням «державного адвоката» за призначенням усупереч тому, що її адвокат вісім днів проводив її пошуки, зокрема в ФСБ та в адвокатській палаті півострова.
  • Співробітники ФСБ погрозами змусили Ірину Данилович підписати чисті аркуші паперу, нібито, в обмін на звільнення з під варти. Після цього її відвезли до «суду», який заарештував її за підозрою «у незаконних діях з вибуховими речовинами».
  • 28 грудня 2022 року  у Криму «Феодосійський міський суд» засудив громадянську журналістку Ірину Данилович, яку ФСБ обвинувачувала в нібито незаконному зберіганні вибухівки, до 7 років позбавлення волі у колонії загального режиму та штрафу 50 тис. рублів.