Касаційний суд в РФ залишив без змін вирок кримській громадській журналістці Ірині Данилович

Крим
Ірина Данилович у «суді» окупованого Криму. Фото: crimean-process.org

Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в Краснодары залишив без змін ухвалу «Верховного суду Республіки Крим», якою громадській журналістці Ірині Данилович було затверджено покарання у вигляді 6 років і 11 місяців позбавлення волі за сфальшованим ФСБ обвинуваченням у нібито «зберіганні саморобного вибухового пристрою».

Про це повідомляє правозахисна організація «Кримський процес».

Колегія за участю судді Івана Громова не побачила порушень законодавства в тому, що попередні судді у справі проігнорували факт утримання журналістки у підвалі без правового статусу та адвокатської допомоги, а також не дали правову оцінку фактам фальсифікації справи в частині допиту свідка Висогляду. Також колегія касаційного суду не побачила порушення права на захист у зв’язку з відмовою у допиті 15 свідків захисту та огляду речових доказів.

Ухвалу «Верховного суду Криму», якою Ірину Данилович засуджено до 6 років і 11 місяців позбавлення волі, залишено без змін.

Крім того, до суду було подано медичні документи, які підтверджують, що стан здоров’я Ірини Данилович ув’язнений погіршився і вона потребує лікування, яке в колонії їй не надається. Сторона звинувачення заявила, що покладені в основу вироку докази не викликають сумнівів щодо своєї законності. Сама Ірина Данилович у розгляді касаційної скарги участі не брала, оскільки страждає на постійний біль через відсутність лікування хвороби вуха.

Нагадаємо: