Президент США Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану

Влада
Президент США Джо Байден. Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден підписав двопартійний законопроєкт, який забороняє імпорт російського збагаченого урану.

Про це повідомляється на сайті Білого дому. 

Документ набирає чинності через 90 днів з моменту його підписання та фактично забороняє імпорт урану з Росії. Але до січня 2028 року Міністерство енергетики США зможе видавати дозволи операторам реакторів імпортувати російський низькозбагачений уран, якщо у них немає іншого надійного постачальника.

Обмеження діятиме до 2040 року.

«Цей новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі. Це допоможе захистити наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь», – заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Закон про заборону імпорту російського урану також передбачає $2,7 млрд нового фінансування для програм постачання ядерного палива. В країні будуть запущені нові потужності зі збагачення урану.

Нагадаємо:

  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.
  • В грудні 2023 року президент США Джо Байден підписав указ про впровадження санкційних обмежень проти проти іноземних фінансових установ, які порушують санкції проти Росії та причетні до операцій, повʼязаних із постачанням для російського оборонно-промислового комплексу.
  • В листопаді 2023 року Сполучені Штати Америки запровадили новий пакет санкцій проти Росії через війну проти України. Під обмеження потрапили банки та розробник дронів «Ланцет».