Рада Міжнародної організації цивільної авіації (Рада ІКАО) дійшла висновку, що Росія несе відповідальність за збиття рейсу MH17 в липні 2014 року і тим самим порушила Конвенцію про міжнародну цивільну авіацію.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Нідерландів, які разом з Австралією ініціювали спір проти Росії у ICAO, пише “Європейська правда”.
Рада ІСАО ухвалила рішення за спором, ініційованим Нідерландами та Австралією в березні 2022 року проти Російської Федерації щодо збиття рейсу MH17 17 липня 2014 року.
Рішення ухвалили в понеділок, 12 травня, шляхом голосування членів Ради ІКАО, і “значна більшість” членів Ради підтримала позицію Нідерландів та Австралії, ідеться в повідомленні.
Рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), яке підтверджує роль Росії у збитті рейсу MH17 у липні 2014 року, наближає притягнення Москви до відповідальності, в коментарі “Європейській правді” сказала посол України в Канаді Юлія Ковалів, яка за сумісництвом є представницею при ICAO.
У понеділок стало відомо, що Рада ІКАО підтвердила відповідальність Росії за збиття рейсу MH17 в липні 2014 року і порушення нею Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чиказької конвенції).
Дипломатка підкреслила, що Росія не уникне відповідальності за кожен свій злочин, а “сьогоднішнє рішення Ради ІСАО у справі МН17 – це ще один важливий крок у притягнення РФ до відповідальності”.
Вона нагадала, що у 2022 році Росія вперше за всю історію діяльності ІСАО не була обрана до складу Ради організації та внесена до списку держав, які становлять загрозу авіаційній безпеці.
“Цивільна авіація є болючою темою для росіян, і ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб такі порушники Чиказької конвенції, як Росія та Іран, понесли відповідальність”, – підкреслила Ковалів.
У Нідерландах Окружний суд Гааги оголосив рішення у справі про збиття літака Boeing-777 рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Ігор Гіркін (Стрєлков) та інші підозрювані визнані винними у катастрофі рейсу MH17 у 2014 році. Четвертого підозрюваного Олега Пулатова виправдали.
Як повідомлялось, 9 березня у Гаазі (Нідерланди) почалися відкриті судові слухання у справі про збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, розслідування якої веде міжнародна слідча група (JIT). 8 червня 2021 року у суді вперше були озвучені покази свідків того, що слідство вважає пуском ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук» у бік лайнера.
10 червня у Нідерландах відбулось останнє судове засідання у справі MH17.
Нагадаємо:
- 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
- В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
- У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
- Спільна слідча група (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, звернулася до російських військових з міста Курськ з проханням поділитися інформацією про розрахунок зенітно-ракетного комплексу «Бук», який збив літак.