У РФ комісія з питань помилування повторно відмовилася розглядати клопотання матері Сенцова

Комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ відмовила Людмилі Сенцової, матері українського політв'язня Олега Сенцова, в прийнятті до розгляду клопотання про помилування її сина.

Адвокат Дмитро Дінзе опублікував в Facebook відповідь комісії від 21 серпня, передає Центр журналістських розслідувань.

Відзначається, що відповідно до указу президента Росії засуджений сам звертається з клопотанням про помилування до глави держави в письмовій формі і передає його адміністрації колонії, в якій знаходиться.

«Таким чином, засудженому Сенцової необхідно самому подати клопотання про помилування на ім’я президента Російської Федерації через адміністрацію ФКУ ІК-8 УФСІН Росії по ЯНАО», – йдеться у відповіді комісії з помилування.

У відповіді комісії також вказується, що раніше вже надходила клопотання від Людмили Сенцової, аналогічне надійшов від адвоката, і їй «також спрямовані відповідні роз’яснення».

Раніше уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова попросила російську колегу Тетяну Москалькову проінформувати її про стан здоров’я українських політв’язнів з наданням медичних документів.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.

14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

15 серпня експерти ООН закликали Росію негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова. Вони підкреслили, що життя українського режисера в небезпеці і зажадали надати йому медичну допомогу.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз.

Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутереш стурбований станом здоров’я незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine