Політв’язню Балуху знову продовжили термін у ШІЗО

Незаконно засудженому в окупованому Криму українському активісту Володимиру Балуху знову продовжили термін перебування в штрафному ізоляторі.

Про це повідомила правозахисниця Вікторія Івлєва, пише Центр журналістських розслідувань.

Політв’язень повинен був покинути ШІЗО виправної колонії №4 у Торжку (Тверська область) 19 травня, але замість цього отримав нове «покарання».

«Сьогодні єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко… додзвонився до ІК-4… Батька Григорія з’єднали з відділом безпеки та оперативної роботи, і черговий капітан, звірившись з кимось по внутрішньому зв’язку, повідомив, що Балух в ШІЗО до 14 годин 45 хвилин тридцять першого травня. Виходить, ніби як, не закінчивши один термін в ШІЗО, Вова отримав нове покарання», – пише Івлєва.

Балуха продовжують утримувати в холодній камері штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок Тверської області РФ і не дають зустрітися з українським консулом через те, що він, нібито має російське громадянство, оскільки прописаний на півострові.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine