Оприлюднено імена можливих причетних до трагедії малайзійського Boeing рейсу MH17

Валерій Стельмах, Олег Пулатов, Сергій Дубинський і Леонід Карченко - ці імена росіян оприлюднила ініціативна група Bellingcat. Ці люди можуть бути прямо або побічно відповідальні за трагедію малайзійського Boeing рейсу MH17 у 2014 році.

Bellingcat не повідомляє, хто віддав наказ випустити ракету або натиснути кнопку спускової установки, пише Центр журналістських розслідувань.

Валерій Стельмах до випуску ракети з системи «Бук» інформував своє командування телефоном про те, що літак наближається, пише Bellingcat.

Олег Пулатов, заступник генерал-майора Сергія Дубинського, разом з ним в 2014 році відігравав важливу роль у транспортуванні установки до України і назад.

Леонід Карченко також відігравав важливу роль у транспортуванні.

Голландський канал Nieuwsuur опублікував імена чотирьох ймовірних підозрюваних у причетності до ракетної атаки малайзійського Boeing рейсу MH17 у 2014 році.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • 28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.
  • 17 червня 2017 року Bellingcat до третьої річниці трагедії опублікувала звіт про катастрофу рейсу МН17, в якому міститься висновок, що літак Малазійських авіаліній був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом з російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК».
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили на прес-конференції в Нідердландах, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 Малазійських авіаліній в липні 2014 роки над Донбасом збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • 29 червня 2018 року Рада Євросоюзу закликала РФ визнати відповідальність в питанні збитого над Донбасом авіалайнера MH17.
  • 22 січня 2019 року представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України  підписали в Гаазі міжурядовий меморандум про спільне фінансування судового переслідування виннних в катастрофі «Боїнга» Малазійських авіаліній рейсу МН17.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine