Лідери ЄС закликали РФ визнати свою відповідальність за авіакатастрофу MH17

Лідери Євросоюзу закликали РФ визнати відповідальність в питанні збитого над Донбасом авіалайнера MH17.

Про це йдеться у висновках, прийнятих Європейською Радою на засіданні в Брюсселі в п’ятницю, 29 червня. Однак в документі не уточнюється, за що саме Росія повинна взяти відповідальність, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на DW.

«Європейська Рада підтверджує свою повну підтримку резолюції Радбезу ООН номер 2166 про падіння рейсу MH17. Вона закликає РФ взяти відповідальність, а також повністю сприяти всім спробам встановити правду, справедливість і вину (в авіакатастрофі, – ред.)», – йдеться у висновках. У резолюції з липня 2014 року Рада безпеки ООН вимагав, щоб причетні до падіння літака були притягнуті до відповідальності і держави співпрацювали заради цієї мети.

На саміті глави держав і урядів країн ЄС також погодили продовження на наступні шість місяців секторальних санкцій проти РФ.

Раніше експерти спільної слідчої групи, про що було оголошено на прес-конференції в Нідердландах, прийшли до висновку, що пасажирський лайнер рейсу МН17 Малазійських авіаліній в липні 2014 роки над Донбасом збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.

17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.

5 червня 2017 року уряд Нідерландів оголосив рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 буде проводитися в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Цей механізм притягнення винних до відповідальності був відпрацьований державами-учасниками Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами і Україною.

17 червня 2017 року Bellingcat до третьої річниці трагедії опублікувала звіт про катастрофу рейсу МН17, в якому міститься висновок, що літак Малазійських авіаліній був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом з російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК».

Журналістам вдалося отримати нові докази причетності до катастрофи МH17 російського військового Сергія Дубинського («Хмурий») до катастрофи «Боїнгу» рейсу МH17 Малазийскьих авіаліній.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine