«Не мовчи! Полон вбиває!». По всій Україні рідні військовополонених провели акції

Життя
Фото: Радіо Свобода

Родини українських військовополонених взяли участь у загальноукраїнській акції “Не мовчи! Полон вбиває!”.

Як повідомляє hromadske, акції 10 грудня відбулися в Києві, Львові, Дніпрі, Кривому Розі, Кременчуку, Черкасах, Вінниці, Хмельницькому та інших містах України.

У Києві на Майдані Незалежності відбулася акція “Втрачений зв’язок”, організована родичами військовослужбовців, що перебувають у російському полоні.

На захід прийшли кілька сотень людей. Серед учасників акції були не лише родичі військовополонених, а й бійці, які пройшли полон, зокрема, військова медикиня і командирка підрозділу “Янголи Тайри” Юлія Паєвська (Тайра) та колишня пресофіцерка бригади “Азов” Валерія Суботіна (Нава).

До мітингу також доєдналися представники бригад, міжнародних організацій, волонтерів та благодійників.

Також акцію відвідали представники влади з Міністерства у справах ветеранів та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Керівниця громадської організації “Жінки зі сталі” та організаторка демонстрації Наталія Зарицька наголосила, що рідні та близькі полонених “роблять усе, що в їхніх силах, щоб утримати фокус уваги влади та суспільства на питанні повернення оборонців”, а втім, це не має бажаного результату.

Рідні захисників розповіли, що майже два роки не мають зв’язку з тими, хто в полоні.

У Львові акція відбувалась у мовчазній формі біля оперного театру, в ній взяло участь понад сто родин військовополонених, передає Радіо Свобода.

Учасники акції тримали в руках такі плакати: “Полон вбиває”, “Ми чекаємо наших Героїв”, “Поверніть мені мого батька”, “Хтось чекає подарунок на свято, а я чекаю чоловіка з полону”, “Вони досі у полоні, поверніть захисників Маріуполя”, “Мій тато. Мій герой! поверніть нам тата”, “Поверніть брата”, “Поверніть наших рідних захисників”, “І коли ти захочеш здатися, бо все тріснуло як кришталь…згадай лише одне – “Азовсталь”.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб.

  • Російські окупанти масово захоплюють і привласнюють приватне майно цивільного населення тимчасового окупованого півдня України. Законні власники захоплених будинків повинні зібрати максимум свідчень і доказів злочину, щоб у майбутньому отримати компенсацію. В ефірі програми «Питання національної безпеки» Микита Петровець, юрист Регіонального центру прав людини, дав рекомендації, як це зробити.
  • Текстову версію інтерв’ю Микити Петрівця Валентині Самар у програмі «Питання національної безпеки» читайте за посиланням.