На числені прохання розклад по Чорноморському флоту РФ

Думки

Після того, як до російського військово-політичного керівництва нарешті дійшло, що під час війни складається, м’яко кажучи, парадоксальна ситуація, коли країна практично без флоту трощить та наносить відчутні втрати морському елементу країни, яка має значний, за місцевими мірками, звичайно, флот на Чорному морі… воно, я так розумію, вирішило, образно кажучи, «вигнати його у море»…щоб він, кінець кінцем… почав воювати, пише у Facebook Костянтин Машовець, координатор групи «Інформаційний опір».

Отже, наскільки я розумію, перед командуванням російського флоту на Чорному морі зараз стоїть цілий ряд завдань, який воно вимушене вирішувати «за будь-яких обставин», в тому числі, навіть в умовах загрози ураження свого корабельного складу відповідними засобами ЗСУ… зокрема:

– нанесення ударів крилатими ракетами морського базування (КРМБ) типу 3М-14К/3М-14Т (3М-14КЭ/3М-14ТЭ) «Калибр» по об’єктам на території України

– контроль надводної, підводної та повітряної обстановки у північно-західній, західній та південно-західній акваторіях Чорного моря та його центральній частині, а також над морським цивільним трафіком в цих районах

– прикриття з моря важливих у стратегічному сенсі об’єктів та ділянок суши та районів морської акваторії (Керченський міст, порти та нафто-перевалочні пункти, як у Криму, так й на північно-східному узбережжі моря, контроль Азовського моря)

– переміщення предметів матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) в інтересах забезпечення угрупувань військ в Південній операційній зоні

– те саме завдання в інтересах угрупування військ у Сирії..

– участь у ПВО та ПРО в районах та пуктах свого базування й розгортання власних сил та засобів.

Й ще цілий ряд завдань та «нагальних потреб», в якому задіяні сили й засоби Чорноморському флоту (чф-у)

Після перегрупування частини своїх сил й засобів з пунктів базування (ПБ) у західний та південно-західній частині окупованого п-ва Крим у ПБ його південно-східній частині та на північно-східному узбережжі Чорного моря, воно таки приступило до активного використання свого корабельного складу у рамках виконання цих завдань…

Тому, на даний момент, значне корабельне угрупування чф-у знаходиться, безпосередньо, у морі…

Окрім того, очевидно, що командування чф-у одночасно з цим вимушене досить активно задіяти свої судоремонтні потужності задля ремонту та технічного обслуговування цілого ряду одиниць свого корабельного складу, в тому числі з розряду бойових кораблів й в тому числі – носіїв КРМБ та керованої рактеної зброї (КРЗ).

Тому варто подивитись… де, які кораблі знаходяться й що вони там роблять… станом на вечір 29.09.2023 р.

Отже… у Чорному морі…

– 2 фрегата проекту 11356Р «Адмирал Макаров» та «Адмирал Эссен» знаходяться у 18-и мілях на південний захід від м.Гєлєнджик. Явно перебувають у визначеному позиційному районі у готовності до запуску КРМБ

– 2 малі ракетні кораблі (мрк), за нашою класифікацією – корвети, проекту 21631 «Буян – М» – «Грайворон» та «Вышний Волочек» – у ПБ Новороссийск. Очевидно, грузяться … Тим же самим й там же, скоріш за все, займаються й 2 дизель-єлектричні підводних човни, пр. 636.3 «Варшавянка» – «Великий Новгород» та «Старый Оскол», ще один депч пр.636.3 «Колпино» знаходиться у ПБ Новороссийск на ремонті…

– 1 мрк пр. 21631 «Буян-М» «Ингушетия» у ПБ Феодосія. Там же знаходиться патрульний корвет (пк) пр. 22160 «Павел Державин», очевидно готуються до виходу у позиційній район південно-східніше п-ва Крим, а також 2 протичовнових корвети пр. 1124М «Ейск» та «Касимов» готуються «на службу» у районі Керченського мостового переходу.

– 1 мрк пр. 22800 «Циклон» у порту м.Сухумі, мета перебування, ймовірно – «демонстрація прапора» у «проблемному районі» та контроль ситуації у південно-східній частині моря

– 1 мрк пр.22800 «Аскольд» у ПБ Керч, очевидно для підсилення ППО\ПРО в районі Керченского мостового переходу. Там же на ремонті перебуває патрульний корвет пр. 22160 «Сергей Котов».

– Оперативне корабельне угрупування зі сторожевого корабля (ск), за нашою класифікацією – фрегат, пр. 1135М «Пытливый» та 2-х патрульних корветів пр. 22160 «Василий Быков» та «Павел Рогачёв» – у 88-89-и мілях на північь від турецького порту Зонгулдак. Очевидно, «контролюють» морський трафік у південно-західній частині Чорного моря та в районі Босфору

– Середній розвідувальний корабель (срзк) пр. 864 Меридиан «Приазовье» – в 13-и мілях на південь від миса Меганом, очевидно займається РЕБ-ом у рамках прикриття з південно-західного напрямку Керченського мостового переходу та шляху до північно-східного узбережжя Чорного моря

– Ракетний катер (рка), за нашою класифікацією – ракетний корвет, пр. 1234 «Буря», у 17-и мілях на південний схід від миса Тарханкут, очевидно – або у раділокаційному дозорі (рлд) з північно-західного напрямку від ПБ Євпаторія та ПБ Севастополь, або просто… в дозорі від КР та ударних БПЛА, а також швідкисних безекіпажних катерів-брандерів.

– У тому ж районі, у 8-и мілях на південний захід від озера Донузлав знаходиться ще один ракетний корвет противника пр. 12411 «Набережные Челны», судячи зі всього, із тим же завданням. Очевидно, після суттєвого «прорідження» ЗСУ системи ППО противника та його засобів моніторінгу надводної та повітряної обстановки на цьому напрямку, командування чф-у вирішило самостійно «хоч чимось» прикритись…

– У ПБ Севастополь (головна база чф-у) на даний час перебувають – депч пр. 877В Палтус «Алроса», ск (фрегат) пр. 1135 «Ладный», корвети пр. 1124М «Поворино» та «Муромец (ремонт на 13-у срз) та срзк пр. 18280 «Иван Хурс», очевидно – по самим різноманітним причинам. Ймовірно, всі чотири «по техническим причинам», поки не в змозі бути задіяними у виконання поставлених завдань, не кажучи вже за «Муромца», якого ремонтують…

– ще 2 ракетних ракетних корабля на повітряній подушці (ркпп), по нашему – ракетних корвета пр. 1239 «Самум» та «Бора» – також у ПБ Севастополь (обидва в ремонті на 13-м судоремонтном заводі)

– Щодо великих десантних кораблів (ВДК)… 4 корабля у ПБ Новороссийск, ще 4 у ПБ Севастополь (1 з них у ремонті, 1 в «очікуванні ремонту»). Ще 2 у ПБ Феодосія, один у порту, інший стирчить на зовнішньому рейді…якщо не помиляюсь, пр.1171 «Орск».

– У ПБ Севастополь також знаходяться ракетні корвети пр.12417 «Шуя» та пр.12411 Молния «Ивановец», очевидно готуються змінити, свого часу, «Бурю» та «Набережные Челны» у позиційних районах на північний захід від ПБ Севастополь

– Мінно-тральні сили чф-у також базуються у відповідності із нагальним потребами – морський тральщик (мтщ) пр. 266МЭ «Валентин Пикуль» – у ПБ Новороссийск, а інші – пр.266М «Ковровец», «Иван Голубец», пр 12660 Рубин «Железняков» та пр.02668 Агат «Вице-адмирал Захарьин» у ПБ Севастополь, явно несуть «охорону водного району»…Базові тральщики (бтщ) пр.12700 Александрит «Иван Антонов» та «Георгий Курбатов» там же.

– Решта корабельного складу чф-у, включаючи бойові кораблі (катери), в тому числі зі складу протидиверсійних сил і засобів, а також десантних (амфібійних) сил й суда забезпечення розподілені по двом основним ПБ – Севастополь та Новороссийск, за виключенням рятувального буксиру пр. 22870 «Профессор Николай Муру», який ошивається у Феодосійському порту на випадок, якщо щось українське ударне залетить, або зайде у ПБ Феодосія.

Окремо варто сказати, про корабельні угрупування чф-у (й не тільки його) розгорнуті у Азовському та Середземному морях…

1) На Азові…

– 2 протидиверсійних катера пр. 21980 «Курсант Кировец» та «Суворовец» знаходяться в районі Керченського мостового переходу у 3-5 мілях на північь та південь від нього, очевидно виконують завдання із ПДО та боротьбі із швідкисними безекіпажними катерами-брандерами ЗСУ
– 3 артилерійських катери пр.1204 Шмель – у ПБ Тємрюк, очевидно, в разі потреби, вони будуть задіяні у північного узбережжя Азову для вогневої підтримки військ\сил в якійсь ключовій точці його, наприклад в районі Маріуполя, або Бердянська.
– 1 корвет пр. 1124М «Суздалець» у 13-и мілях на північ від Керченського мостового переходу – ймовірно має завдання із посилення ППО (ударні БПЛА та крилаті ракети\КР) самого мостового переходу.

2) У Середземному морі… околачуються наступні сили й засоби:

– ракетний корвет пр. 21631 Буян-М «Орехово – Зуево»
– корвет пр.20380 «Меркурий»
– депч пр. 636.3 Варшавянка «Краснодар»
– малий морський танкер (ммт) пр.03182 «Вице-адмирал Паромов»
– бтщ пр. 12700 «Владмир Емельянов»
– срзк пр. 861М «Кильдин»
– морський буксир (мб) пр. 23470 «Сергей Балк»
– ну й цілий набір катерів – пр.21980 «Кадет», «Юнаармеец Крыма», пр.03160 – «П-345» (він же «Буевлянин») та шведського виробницта, пр. IC16MII «П-835»

Окрім того, від російського балтійського флоту (бф-у) там же ошиваються…

– срзк пр. 864 «Сергей Татищев»
– мб пр. 714 М-119 «Яков Гребельский»
– середній морський танкер (смт) пр.160 «Ельня»
– плав-майстерня (пм) пр. 304 «ПМ-82»

Ще є дуже «хитрий» корабель вс «Ursa Major» (по суті – військовий транспорт, суховантажний корабель) таскає в Сірію та з Сірії російський військовий крам, а також є середній танкер «Язь» (однотипний із «підбитим» танкером «Сиг»)…

Обидва зараз пройшли Босфор й тащаться на ПБ Новороссийск… Обидва, як ви розумієте, шановні читачи, є «законной военной целью»… Тому, думаю, оте російське «оперативне корабельне угрупування» (або, принаймні, якась його частина), яке «треться» біля Зонгулдака, ймовірно, візьме їх під «охорону та оборону» й сформує на переході відповідний конвой…