Утримувані в Криму і РФ політв’язні – кримські татари потребують термінової госпіталізації – Денісова

Здоров’я утримуваних в слідчих ізоляторах окупованого Криму та Ростовської області Росії кримських татар Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Янікова, які є фігурантами так званої «справи Хізб ут-Тахрір», погіршується і вони потребують термінової госпіталізації.

Асан Яніков Facebook Крымская солидарность

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Згідно з уточненою інформацією, зазначила вона, Джеміль Гафаров, який утримується в ФКУ СіЗО 5 ГУФСВП Росії по Ростовській області знаходиться в преддіалізному стані та потребує термінової госпіталізації.

Сервет Газієв, що знаходиться в ФКУ СІЗО 1 ГУФСВП Росії по Ростовській області, має проблеми з кишківником та зубами. Він також потребує термінової госпіталізації.

Крім того, Енвер Омеров та Асан Яніков, які перебувають в ФКУ СІЗО 1 «УФСВП Росії по Республіці Крим и м. Севастополю» мають проблеми зі здоров’ям, які потребують негайного хірургічного втручання.

«Терміново звернулася з відповідним проханням до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів для проведення повного медичного обстеження громадян України, за результатами якого надати відповідну медичну допомогу», – написала Денісова.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ. Серед затриманих був і Асан Яніков. 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 10 червня в Криму російські силовики провели обшуки і затримання кримських татар. Слідчі дії пройшли в селах під Алуштою, Білогірську, мікрорайонах Строганівка і Кам’янка Сімферополя в будинках родичів фігурантів так званої «справи Хізб ут-Тахрір». В результаті були затримані: Ельдар Кантерміров, Енвер Омеров і його син Різа Омеров, Айдер Джеппаров, Ескендер Сулейманов, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов, Ленур Халілов.
  • В ФСБ заявили, що в окупованому Криму провели обшуки у прихильників організації «Хізб ут-Тахрір», діяльність якої заборонена в Росії.
  • 10 червня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував до Різу Омерова, Енвера Омерова, Айдера Джеппарова та Ескендера Сулейманова. 11 червня «суд» також арештував Руслана Нагаєва, Ельдара Кантімірова, Руслана Менсутова і Ленура Халілова. ФСБ підозрює їх в нібито «організації і діяльності терористичної організації».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine