Ще одна кримська історія з «плівок Медведчука» і хто хазяїн КПВВ на межі з Кримом

«Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 15 червня 2021 року.

Сьогодні у програмі дві теми: новий кримський епізод у «плівках Медведчука» і розбір чергового етапу епопеї із облаштуванням КПВВ на межі з Кримом.

Масив розмов лідера ОПЗЖ і кума агресора Путіна з топ-посадовцями Росії, записаний українською спецслужбою, який був опублікований журналістами Bihus.Info у ці вихідні, приніс нам іще одну кримську історію. Ця розмова – на самому початку першої частини плівок, залитої на YouTube бігусами. І там немає Медведчука. Навіть не згадується. А є два російських високопосадовця, один – в Криму, інший у Москві, а на календарі 14 березня 2014 року.

Тобто, за два дні до так званого «референдуму». Але якщо там немає Медведчука, то чого цей запис потрапив до масиву, який вдалося роздобути Бігусу? Наша версія проста: бо один із співрозмовників – заступник міністра економрозвитку Росії Олег Савельєв контактував із Медведчуком і дуже допомагав із його бізнесом у Криму, про що той розповідав віце-прем’єру Козаку. Але ця розмова Савельєва і директора Федеральної міграційної служби РФ Костянтина РомодАновського цікава сама по собі і заповнює інформаційні пустоти цінними свідченнями того, як і хто ще до проведення фейкового референдуму розгортав в українському Криму роботу російських відомств, готував до швидкої роздачі російських паспортів і хто тією роботою керував. Нові імена учасників окупації Криму для нових проваджень і санкційних рішень – у сюжеті Євгенія Лешана.

***

ЦЖР усі сім років окупації Криму спостерігає за процесом облаштування контрольних пунктів на межі з окупованим Кримом. Їх, як відомо, три – Чаплинка, Каланчак і Чонгар, через які до карантинних обмежень щороку проходило в обидва боки до двох з половиною мільйонів людей. Наших громадян. Це не просто контрольні пункти, де у людей перевіряють належність документів і підстав для переміщення. Це вікно у вільний світ вільної країни, що обрала європейський шлях і стандарти, йому притаманні. Тому ми так наполегливо і послідовно контролюємо процес облаштування цих КПВВ – наші громадяни мають право на людські умови і доступні державні послуги. Ми пригадаємо епопею облаштування сервісних зон, тривалість якої вказує на неспроможність одних і волю інших, і надамо нову інформацію з перших рук, що пояснює, чому у КПВВ і досі немає одного хазяїна.

Погодьтесь, це дуже важливо – знати, з кого спитати. Інтерв’ю із заступником міністра Мінреінтеграції Ростиславом Землинським ми записали під час Інвестиційного форуму «Південна стратегія розвитку», який відбувся минулого тижня на Арабатській стрілці.

Враження від форуму, його представницького та організаційного рівня, якщо чесно, дуже суперечливі. Однак кореспонденти ЦЖР та медіа-центрів ІРС у Херсоні та Генічеську скористались можливістю поспілкуватись із місцевими виробниками, головами громад, очільниками центральних та обласних органів влади, аби знайти відповіді на питання у проблемних для Півдня темах.

***

Євгеній Лешан – про черговий воєнний злочин російських окупантів. У Криму поблизу Сак збудують великий тренувальний центр, де підлітків вчитимуть воювати, тобто, вбивати.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine