Суд призначив на 7 грудня розгляд по суті справи Насірова

Шевченківський районний суд Києва призначив на 7 грудня розгляд по суті справи за обвинуваченням відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби (ДФС) Романа Насірова.

Роман Насіров Фото: RFE/RL

Відповідне рішення суд виніс 27 листопада за результатами попереднього розгляду, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

Також суд продовжив до 25 січня 2018 року термін дії процесуальних зобов’язань, покладених на Насірова, і визначив, що обвинувальний акт складений відповідно до вимоги Кримінально-процесуального кодексу.

На засіданні прокуратура просила продовжити на 2 місяці термін дії зобов’язань, покладених на Насірова як обвинуваченого і призначити справу до розгляду по суті.

Захист, у свою чергу, заявив клопотання про скасування запобіжного заходу і заявив про безпідставність звинувачень. Також адвокати заявили скаргу на бездіяльність слідчого і попросили суд відмовити ПАТ «Укргазвидобування» у визнанні цивільним позивачем.

Насіров, виступаючи в суді, в черговий раз підкреслив, що в його діях немає складу злочину, додавши, що все було законно і обгрунтовано. «Правоохоронні органи, розслідуючи цю справу, не повідомили ні фіскальній службі, ні мені, що щось не так», – сказав він.

Також Насіров нагадав, що клопотання його захисту про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю події злочину розглянуто не було.

«Лікарня, суд (щодо обрання запобіжного заходу – ред.), все це було зроблено для того, щоб позбавити мене права на захист … Це придумана справа … Ні вигоди, немає наміру, немає шкоди», – підкреслив він.

Відсторонений голова ДФС підкреслив, що задоволений можливістю розгляду його справи в суді, оскілки тепер захист може надати всі докази відсутності складу злочину в судовому порядку. У зв’язку з цим Насіров і його захист не виступали проти призначення справи до розгляду по суті.

Нагадаємо, 2 березня 2017 року детективи НАБУ і прокурори САП затримали голову ДФС України Романа Насірова і повідомили йому про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України. За версією слідства, підозрюваний в період з травня 2015 по березень 2016 прийняв ряд безпідставних і незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для компаній, задіяних в так званій «газовій схемі Онищенко», на загальну суму 2,019 млрд. грн.

3 березня Кабмін України відсторонив Романа Насирова з посади голови ДФС.

7 березня Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжний захід для Романа Насірова у вигляді арешту на 60 діб і встановив заставу в розмірі 100 млн грн. 16 березня дружина і тесть Романа Насірова внесли за нього встановлену судом заставу в розмірі 100 млн. грн. і його випустили з Лук’янівського СІЗО з надітим електронним браслетом.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine