Суд прийняв зустрічний позов дочок «Ростеху» до Siemens у справі про кримських турбінах

Новини
Фото: Reuters

Арбітражний суд Москви прийняв зустрічний позов дочок «Ростеху» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» до німецького концерну Siemens про визнання недійсними трьох пунктів договору від 10 березня 2015 року про придбання турбін, які згодом були незаконно перевезені до окупованого Крим.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань с посиланням на агентство Інтерфакс.

Йдеться про контракт з продажу турбін, укладений між спільним підприємством Siemens і «Силових машин» – ТОВ «Сіменс технології газових турбін» (Санкт-Петербург) і ВАТ «ВО «Технопромекспорт». У ньому було прописано, що турбіни призначені для Тамані, не можуть використовуватися в окупованому Криму відповідно до санкцій Євросоюзу.

Позов дочок «Ростеху» буде розглянуто разом з основним позовом, поданим Siemens. Позивач попросив на підготовку місяць. Нове судове засідання призначене на 2 листопада.

Siemens виступив проти прийняття зустрічного позову, заявляючи клопотання про його повернення. За словами представника сторони Михайла Іванова, «Сіменс технології газових турбін» не знало про плани поставити турбіни в Крим під час укладання контракту.

«Ми доводимо що «Сіменс технології газових турбін», якби знало про фактичне призначення – що установки будуть використані для Криму – то ніколи б не пішло на підписання даного контракту. Відповідне волевиявлення і намір продавця було закріплено в самому контракті і в листуванні після контракту», – сказав представник Siemens.

За його словами, прийняття зустрічного позову або його повернення не може нічого змінити за рішенням за основним позовом. «Турбіни не повинні поставлятися в інші регіони, визнання недійсності умов контракту про кінцевий пункт не применшує аргумент, що «Сіменс технології газових турбін» був обманутий і введений в оману», – сказав представник німецької сторони.

У свою чергу представник «Технопромекспорт» заявив, що вимога Siemens про дотримання накладених Євросоюзом обмежень на території Росії є незаконною. «Здійснюючи свої недобросовісні та незаконні дії по виконанню економічних санкцій іноземної держави на території РФ, вони сумлінно покладалися на можливість отримання юридичного захисту на території РФ. Подібні вимоги підлягають застосуванню в самій Німеччині», – сказав він.

На думку російських компаній, якщо пункти контракту будуть визнані недійсними, то всю угоду не можна оскаржити.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим. Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим.

16 жовтня ТОВ «Технопромекспорт» заявив в Арбітражному суді Москви зустрічний позов до Siemens, зажадавши визнати частково недійсним договір між «Сіменс технології газових турбін» і ВАТ «Технопромекспорт» на постачання турбін, які згодом були перевезені в Крим.