«Технопромекспорт» не може повернути Siemens турбіни з Криму – голова «Ростеху»

Новини
Фото: Siemens Pressebild

Компанія «Технопромекспорт» – «дочка» держкорпорації «Ростех», не може повернути Siemens турбіни з анексованого Криму, оскільки німецька компанія відмовилася викупити їх за запропоновану російською стороною ціну, що включає витрати на доставку і зберігання турбін на півострові.

Про це заявив журналістам голова «Ростеху» Сергій Чемезов, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Інтерфакс.

За його словами, Siemens поки не пропонував мирову угоду у справі про турбінах, перевезених в Крим.

«Поки «Технопромекспорт» не отримав від Siemens ніяких пропозицій за мировою угодою. Навпаки, Siemens подав два позови до суду з вимогами повернути назад ці двигуни», -сказав Чемезов.

За його словами, в даний момент «Технопромекспорт» не може цього зробити.

«По-перше, тому що «Технопромекспорт» їм пропонував викупити назад турбіни. Siemens відмовилися купувати їх за запропоновані гроші. Ця сума складалася з усіх витрат, пов’язаних з доставкою, зберіганням, страховкою і так далі. Але Siemens не були готові відшкодувати ці витрати. Нам це теж нецікаво», – зазначив глава «Ростеху».

«По-друге, «Технопромекспорт» змушений був подати на банкрутство через включення в санкційні списки, і тому прийняв рішення продати турбіни на ринку, що і було зроблено», – додав Чемезов.

Він також вважає, що у компанії Siemens мало шансів на перемогу в суді у справі про кримські турбіни.

«Вирішення спору з Siemens можливо тільки судове, зараз йде процес. Мені здається, що у Siemens мало шансів, тому що «Технопромекспорт» виконав всі вимоги, які покладені за законом – вони відмовилися від покупки, і турбіни були продані на ринку з дотриманням необхідних процедур», – сказав Чемезов.

Глава «Ростеху» підкреслив, що станції з даними турбінами в Криму почнуть роботу на початку 2018 року.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим. Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

Арбітражний суд Москви відмовився заарештувати в забезпечення позову концерну Siemens чотири газотурбінні установки (ГТУ) німецької компанії, які незаконно були доставлені в окупований Крим.

16 жовтня ТОВ «Технопромекспорт» заявив в Арбітражному суді Москви зустрічний позов до Siemens, зажадавши визнати частково недійсним договір між «Сіменс технології газових турбін» і ВАТ «Технопромекспорт» на постачання турбін, які згодом були перевезені в Крим. 18 жовтня Арбітражний суд прийняв зустрічний позов дочок «Ростеху» до Siemens.

2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.