Зробимо все, щоб причетні до організації «виборів» президента РФ в Криму потрапили під санкції – Клімкін

Міністерство закордонних справ України буде працювати над тим, щоб всі залучені до «виборів» президента РФ в окупованому Криму потрапили під санкції. МЗС Росії направлена нота із застереженням від спроб організувати «вибори» на території окупованого Донбасу.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін Фото: Reuters

Про це повідомив у мікроблозі Twitter глава МЗС України Павло Клімкін, передає Центр журналістських розслідувань.

«Будемо працювати над тим, щоб всі залучені до виборів президента РФ на території окупованого Криму потрапили під відповідні санкції», – написав Клімкін.

Він додав, що в МЗС РФ направлена нота, в якій заявлено про неприпустимість проведення «виборів» президента РФ в окупованих Криму та Донбасі.

«Надіслали ноту МЗС РФ: 1. Рішучий протест проти виборів президента РФ на території окупованого Криму. 2. Застерегли від спроб організувати вибори на території окупованого Донбасу. 3. Наголосили, що не може бути ніяких виборів у диппредставництвах РФ на території України без повного виконання перших 2 умов», – зазначив глава МЗС України.

Нагадаємо, вибори президента Росії планують провести 18 березня 2018 року – в річницю анексії Криму.

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу відмовилися направляти до окупованого Криму своїх представників для спостереження за ходом «виборів» президента РФ в 2018 році. Раніше БДІПЛ ОБСЄ і Євросоюз також не спостерігали за «виборами» депутатів Держдуми, які 18 вересня 2016 року Росія незаконно провела в окупованому Криму.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров закликав жителів окупованого Криму всіх національностей бойкотувати «вибори» президента РФ, які Росія має намір незаконно провести 18 березня на півострові.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що українська делегація на сесії ПАРЄ буде ставити питання про незаконність проведення Росією «виборів» президента РФ в окупованому Криму. Крім того, Україна буде звертати на це увагу Парламентських асамблей ОБСЄ і НАТО.

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв зазначив, що в Криму з наближенням «виборів» президента РФ спостерігається різке посилення репресій з боку російських силовиків стосовно активістів, незадоволених свавіллям окупантів.

Комітет виборців України попросив прокуратуру АРК притягнути до відповідальності 10 тисяч членів незаконних виборчих комісій, які організовують «вибори» президента Росії в окупованому Криму.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine