Балух сильно схуд і ослаб після місячного голодування – правозахисник

Утримуваний в СІЗО окупованого Криму український активіст Володимир Балух сильно схуд і ослаб після місячного голодування, яке він проводить, протестуючи проти незаконного вироку.

Володимир Балух Фото: Facebook Александра Ефименко

Про це повідомив заступник керівника Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін в ефірі UA:Крим, передає Центр журналістських розслідувань.

«Стан його здоров’я можна визначити тільки візуально, поки не буде проведено обстеження в медичному закладі, де є для цього всі необхідні умови. Видно, що людина сильно схудла і ослабла після майже місячної голодування. Які процеси йдуть зараз в його організмі – ми не знаємо», – сказав Чекригін.

Він зазначив, що голодування Балуха не матиме ніякого впливу на розгляд його кримінальної справи в окупованому Криму, оскільки «російська Феміда абсолютно байдужа до таких форм протесту: термін не зміниться і справу не переглянуть».

«Але Балух своїм голодуванням привертає увагу до теми Криму, світова спільнота зараз спостерігає за його станом і ходом справи. Це його свідома жертва для України і для того, щоб наблизити деокупацію. Ситуація з Володимиром Балухом ілюструє стан прав людини в окупованому Криму. Все більше людей починає вникати в суть справи. Після того, як проти Балуха було відкрито ще одну кримінальну справу, стає зрозуміло, що ніяких боєприпасів він не зберігав, це явне політичне переслідування за його позицію щодо окупації Криму», – підкреслив правозахисник.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

10 квітня народні депутати України підписали звернення до Балуха з проханням припинити голодування, аби не зашкодити здоров’ю. Однак активіст відмовився припиняти свій протест.

16 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням терміново надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху.

МЗС України вимагає допустити до Володимира Балуха українських лікарів.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine