У Росії суд продовжив арешт українцю Павлу Грибу ще на 2 місяці

У Росії Жовтневий райсуд Краснодара продовжив арешт ще на два місяці, до 4 липня, 19-річному українському політв'язню Павлу Грибу, який був викрадений ФСБ в Білорусі, вивезений в РФ і заарештований за сфабрикованою справою.

Павло Гриб Фото: RFE/RL

Про це Громадському повідомив батько українця Ігор Гриб, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, засідання суду відбулося 28 квітня в закритому режимі.

Суддя, побачивши українського консула та матір Павла Гриба, попросив їх залишити приміщення суду. Особистого побачення з матір’ю Павлу так і не надали.

«Як тільки побачили в залі матір і генерального консула, суддя оголосив, що засідання є закритим і їх попросили вийти», – сказав Ігор Гриб.

За його словами, за більше ніж 8 місяців, які Гриб перебуває у СІЗО, йому не було надано жодного побачення з матір’ю. «Ми за цей час отримали від нього лише один лист і він отримав якогось листа від громадянина України», – додав він.

Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір.

«Враховуючи хворобу, яка є у Павла, не доводиться говорити про стан покращення… Останнім чином у Павла дуже сів зір. І він на останніх допитах, коли йому давали підписувати документи, він дуже напружував очі», – сказав батько політв’язня.

У Міністерстві закордонних справ України засудили продовження арешту Павлу Грибу.

«Рішуче засуджуємо «рішення» російського суду і вимагаємо звільнення політв’язня Павла Гриба. Також вимагаємо допустити українських лікарів», – написала в мікроблозі Twitter речник МЗС Мар’яна Беца.

Як повідомлялося, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. Зараз він утримується в СІЗО Краснодара. ФСБ обвинувачує Гриба в тероризмі. 

Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

8 лютого 2018 року МЗС України звернувся з вимогою до Росії допустити українських лікарів до Павлу Гриба, який був незаконно викрадений російським спецслужбами в Білорусі і тепер утримується в СІЗО Краснодара. 22 лютого консул України зустрівся в СІЗО Краснодара з Павлом Грибом, який не отримує належного лікування.

20 березня апеляційний суд залишив під арештом Гриба. Слідчий не дозволив матері Гриба побачення з сином.

11 квітня адміністрація СІЗО Краснодара відмовилася передавати продукти харчування Павлу Грибу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine