Активіст Володимир Балух, якого знову судять в Криму, звернувся до українців

Український активіст Володимир Балух, якого знову судять в окупованому Криму, написав звернення до українців, в якому розповів, чому вирішив розпочати голодування на знак протесту проти незаконного засудження за нібито зберігання боєприпасів, та які знущання йому доводиться витримувати від співробітників СІЗО Сімферополя.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Лист Балуха, який голодує вже 58 днів, опублікувала Кримська правозахисна група, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Вітаю шановне Українство! Користуючись нечастою нагодою звернутись до Вас, дозвольте мені окреслити цілі і перебіг протестної голодовки, в стані якої я знаходжусь. Жодного разу, за весь час перебування в полоні, я не вживав тюремної «баланди» і добровільно не зроблю цього за жодних обставин. 14 березня цього року, коли черговий наскрізь брехливий вирок у сфабрикованій проти мене справі набув «чинності», я прийняв рішення оголосити протестне голодування, як вияв свого особистого презирства до окупаційного режиму і їхніх жалких потуг будь що позбавити свободи всіх незгодних з їх ординсько-феесбешною «ідеологією» людиноненависті», – написав активіст.

Він повідомив, що 15 березня подав заяву на ім’я начальника СІЗО №1 Сімферополя з вимогою забезпечити належні умови для можливості здійснення свого права на голодування.

За словами активіста, з 19 березня, пройшовши моральні знущання, крадіжку особистих речей і побої з боку деяких працівників СІЗО, йому вдалося домогтись офіційного визнання протесту із переведенням в окрему камеру. При цьому провокації і моральний тиск з метою дискредитувати Балуха і його протест з того часу тільки посилилися.

«На 25-й день голодовки після консультації з Архієпископом Кримським Климентом, аби максимально унеможливити імовірність насильницького годування та не санкціонованого мною застосування медичних засобів життєзбереження організму, а також, аби не завдавати невиправного горя своїм рідним, мною було прийнято рішення перейти на інший режим протесту: з того дня я щоденно вживаю дві склянки вівсяного киселю, 50-70 г сухарів з чорного хліба і п’ю чай з медом. Тільки Богові відомо, скільки ще триватиме це балансування на нульовий позначці, але на даний час інші методи викриття сутності процесів, які відбуваються в окупованому Московією Українському Криму, мені недоступні. Сподіваюсь на Ваше розуміння. Слава України!», – заявив Балух.

Як повідомляє в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність» у вівторок, 15 травня, в «Роздольненському районному суді» пройшло чергове засідання у кримінальній справі за обвинуваченням Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.

В ході засідання «суду» яке проходило в закритому режимі, було заслухано п’ять свідків «обвинувачення» – співробітників ІТТ, які повинні були підтвердити, що Балух нібито напав на начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченко.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

2 квітня «Роздольненський районний суд» дозволив архієпископу Сімферопольскому і Кримському УПЦ КП Клименту стати громадським захисником на процесі за обвинуваченням  Балуха в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ.  Владика попросив активіста відмовитися від голодування і почати приймати їжу, щоб не зашкодити здоров’ю.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства).

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів