Нідерланди і Австралія офіційно звинуватили Росію у знищенні MH17 – ЗМІ

Австралія і Нідерланди офіційно оголосили, що саме Росія несе відповідальність за знищення малайзійського «Боїнга 777» над Україною в 2014 році. Тоді все 298 чоловік на борту літака, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, загинули.

Спільна заява урядів двох країн оголосив 25 травня під час засідання кабінету міністрів Нідерландів міністр закордонних справ цієї країни Стеф Блок, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на ВВС.

«На підставі висновків міжнародної слідчої комісії Нідерланди і Австралія прийшли до висновку про офіційну відповідальність Росії за те, що трапилося. У Нідерландів та Австралії загальна юридична позиція. Доведено наявність прямого зв’язку між армією РФ і ракетою «Бук», якою був збитий літак», – сказав Блок .

За його словами, загибель рейсу MH17 принесла «непоправні страждання» сім’ям жертв катастрофи, і правосуддя повинно відстоювати їх інтереси.

Напередодні експерти спільної слідчої групи, про що було оголошено на прес-конференції в Нідердландах, прийшли до висновку, що пасажирський лайнер рейсу МН17 Малазійських авіаліній в липні 2014 роки над Донбасом збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.

17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.

5 червня 2017 року уряд Нідерландів оголосив рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17 буде проводитися в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Цей механізм притягнення винних до відповідальності був відпрацьований державами-учасниками Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами і Україною.

17 червня 2017 року Bellingcat до третьої річниці трагедії опублікувала звіт про катастрофу рейсу МН17, в якому міститься висновок, що літак Малазійських авіаліній був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донбасом з російського зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) «БУК».

Журналістам вдалося отримати нові докази причетності до катастрофи МH17 російського військового Сергія Дубинського («Хмурий») до катастрофи «Боїнгу» рейсу МH17 Малазийскьих авіаліній.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine