Капітан «Норду» Горбенко не може без попередження слідчого виїхати до Криму – прокуратура АРК

Після відмови Херсонського міськсуду у задоволенні клопотання прокурора про продовження строку заборони капітану керченського судна «Норд» Володимиру Горобенко відвідувати Крим, він все ще зобов’язаний попереджати слідчого про місце свого перебування та має щотижня його відвідувати.

Капітан судна «Норд» Володимир Горбенко Фото: investigator.org.ua

Про це Центру журналістських розслідувань повідомила прес-секретар прокуратури АРК Тетяна Тихончик.

«Застосований до нього (Горбенко – ред.) запобіжний захід у вигляді застави і ті особисті зобов’язання з’являтися до слідчого та повідомляти про місце свого перебування незмінні. Також він є підозрюваним у двох кримінальних провадженнях окремих, які зараз об’єднані в одне кримінальне провадження і днями йому буде повідомлено про нову підозру», – сказала Тихончик.

Вона додала, що 18 червня Горбенко з’явився на черговий допит до слідчого ГУ СБУ в АР Крим. Наступний допит призначено на 20 червня.

«Теоретично він може виїхати, але він повинен повідомити про це слідчого. Якщо він не повідомить слідчого, то це буде розцінюватись як спроба ухиляння від слідства, прикордонна служба про ці ризики попереджена», – зазначила Тихончик.

8 червня прокурор звернувся до Херсонського міського суду з клопотанням про продовження строку дії обов’язків, покладених на підозрюваного у незаконному зайнятті рибним промислом Володимира Горбенка: прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду та не відвідувати тимчасово окуповану територію півострова Крим.

Суддя Дмитро Гонтар у клопотанні відмовив.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, 20 червня капітану судна «Норд» буде повідомлено про остаточну підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) і ст.249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України, також до суду буде подано клопотання про продовження строку слідства у кримінальному провадженні і зміну запобіжного заходу Горбенку на заставу з обов’язками не відвідувати Крим.

Як повідомлялось, 25 березня в Азовському морі українські прикордонники зупинили судно «Норд» під прапором РФ за  порушення Порядку виїзду з тимчасово окупованої території України – закритого для судноплавства порту Керч. 10 членів екіпажу – мешканців Керчі мали при собі паспорти громадян РФ, видані після анексії Криму, які не визнаються Україною.

Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження, на судно накладено арешт. 

31 березня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї). Членів екіпажу було притягнено до адміністративної відповідальності.

6 квітня Херсонський міськсуд арештував Горбенка на 45 діб до 31 травня з правом внесення застави у 35 240 гривень.

11 квітня Херсонський міськсуд обрав запобіжний захід Володимиру Горбенко у вигляді особистого зобов’язання щотижня відвідувати слідчого та заборонив виїжджати на окуповану територію АР Крим у справі за підозрою капітана судна «Норд» у порушенні ч.1 ст. 249 КК України (незаконне зайняття рибним промислом).

31 травня Херсонський міськсуд продовжив на три місяці строк проведення досудового розслідування стосовно Володимира Горбенка, підозрюваного у порушенні порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine